Rīgas apgabaltiesa šī gada 7.septembrī rakstveida procesā atkārtoti vērtēs par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātā Anša Ataola Bērziņa pirmstermiņa atbrīvošanu no ieslodzījuma izciešanas, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis.

Jautājums nonācis apgabaltiesā, jo šī gada 16.jūlijā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa noraidīja Bērziņa lūgumu tikt atbrīvotam pirms termiņa. Tiesas sēdes laikā tika uzklausīti pārstāvji no Rīgas Centrālcietuma, Valsts probācijas dienesta (VPD), kā arī Bērziņa uzaicināti liecinieki. Tāpat atklājas fakts, ka maijā Bērziņa kamerā Rīgas Centrālcietumā tika atrasts mobilais tālrunis, ko prokurors izmantoja kā argumentu pret Bērziņa atbrīvošanu.

Iepriekš vēstīts, ka Bērziņam pie ieslodzījumā pavadītā laika tika pieskaitīti arī tie mēneši, ko viņš pavadījis aiz restēm Čehijā, aģentūru LETA informēja Bērziņa advokāts Jānis Mucenieks.

Aizstāvis skaidroja, ka Bērziņš Čehijā tika aizturēts 2017.gada 31.martā un viņam tiesa bija piespriedusi vienu gadu un astoņus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu. Līdz ar to sanāk, ka Bērziņam sods jāizcieš līdz šī gada 30.novembrim.

Bērziņa aizstāvis arī iesniedzis atkārtotu apžēlošanas lūgumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, taču uz to atbilde līdz šim brīdim neesot saņemta. Pirmajam šādam lūguma Valsts prezidents neatsaucās. Martā pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) Vējonis žurnālistiem paziņoja, ka Bērziņu neapžēlos.

Toreiz Valsts prezidents skaidroja, ka neplāno apžēlot Bērziņu, pamatojot savu lēmumu ar to, ka Latvija ir stipra un tiesiska valsts, kas nav iedomājama bez cieņas pret likumu un tiesā nolemto. Viņš atgādināja, ka 68 cilvēki saņēma dažādus sodus un teju visi cilvēki šos sodus ir izcietuši.

Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī VPD uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja un VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties “politiskajā trimdā”. Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Ansis Ataols Bērziņš

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube