Izglītības nozares vājā vieta ir tās organizācija no valsts puses, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja kādreizējais Latvijas Universitātes rektors, Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes profesors Mārcis Auziņš.

Auziņš norādīja, ka nupat kā liels sasniegums tika pasniegta ziņa par pedagogu minimālās algas celšanu līdz 710 eiro, tomēr vidējā alga valstī ir ap 1000 eiro. “Cilvēkiem ar augstāko izglītību, kas veido mūsu nākotni, sakām, ka varam nodrošināt 70% un pasniedzam to kā milzīgu sasniegumu,” komentēja Auziņš.

Tāpat viņš atzīmēja, ka aizvien ir jādomā par efektīvu skolu tīklu, citādi nebūs iespējams nodrošināt kvalitāti. Viņš zināja teikt, ka patlaban valstī ir aptuveni 300 vidusskolu, bet esošajam skolēnu skaitam pietiktu ar 170.

Auziņš arī uzskata, ka ir jādomā par augstskolu pārraudzību, lai nebūtu situācija, kad katrai ministrijai “pieder” pa universitātei, līdz ar to arī nevar runāt par pietiekami augstu efektivitāti. Arī augstskolu skaits ir apspriežams jautājums, norādīja kādreizējais LU rektors.

Viņš gan piebilda, ka “stāsts par to, ka viss ar augstāko izglītību ir slikti, nav taisnība”.

Auziņš kā ļoti labu projektu novērtēja kompetencēs balstītu izglītību, uz ko patlaban arī notiek virzība. Viņš uzsvēra, ka izglītības kvalitāte ir dinamiska un ir jāsaprot, ka tās saglabāšanai ir nepieciešams adaptēt izglītības saturu.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube