Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (VL-TB/LNNK) aizsardzības ministra amata kandidāte 13.Saeimas vēlēšanās būs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, iekšlietu ministra amatam izvirzīts parlamentārietis Edvīns Šnore, bet ārlietu ministra amatam – deputāts Rihards Kols, aģentūru LETA informēja VL-TB/LNNK.

VL-TB/LNNK premjera amata kandidāts, eiroparlamentārietis Roberts Zīle sestdien prezentēja savu nākamās valdības ministru komandu, ko apstiprināja arī politiskā spēka Dome.

Partijā norādīja, ka Dace Melbārde plāno turpināt aizsāktos darbus kultūras ministres amatā, bet Dzintars Rasnačs varētu turpināt atbildēt par tieslietu nozari.

Tikmēr finanšu ministra krēslā VL-TB/LNNK gribētu redzēt Latvijas Universitātes lektori, pētnieci Līgu Leitāni.

Zemkopības ministra amatam partija virza zemnieku saimniecības “Zilūži” īpašnieku un vadītāju Jāni Grasbergu, bet Izglītības un zinātnes ministrijas vadību VL-TB/LNNK gatava nodot Saeimas deputātam Ritvaram Jansonam.

Savukārt labklājības ministra krēslā partija vēlas redzēt Saeimas deputātu, Demogrāfisko lietu centra vadītāju Imantu Parādnieku, bet veselības ministra amatā – Elīnu Treiju, kas ir uzņēmuma SIA “Celsius” valdes locekle un patlaban projekta koordinatore Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Partija atsevišķi izdala saimniecisko jautājumu ministriju bloku, kurā ietilpst Ekonomikas, Satiksmes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas. Tām piemēroti ministru kandidāti, VL-TB/LNNK ieskatā, būtu vairāki, tai skaitā esošais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Latvijas darba devēju konfederācijas eksperts Pēteris Leiškalns, Jūrmalas domes deputāts Andris Čuda un Rīgas domes deputāts Jurģis Klotiņš.

Par savām prioritātēm Saeimā VL-TB/LNNK definējusi latviešu nācijas fizisku pastāvēšanu, kas sevī ietver demogrāfijas jomu un reemigrāciju. Tāpat prioritāte ir nācijas garīga pastāvēšana, kas nozīmē atbildību par kultūras un izglītības jomām, kā arī drošība jeb iekšlietu un aizsardzības jomas.

“Šajās svarīgajās vēlēšanās, kad apzināti esam ieturējuši valstisku nostāju neiesaistīties latviešus skaldošās un nomelnojošās publisko attiecību shēmās, ministru amatiem virzām kandidātus, kas ar savu politisko stāju kā jaunie, tā pieredzējušie ir spējīgi un enerģijas pilni attīstīt nacionālo politiku, veidojot latvisku, drošu un augošu Latviju gan demogrāfijas, darbaspēka, gan ekonomikas jomās,” partijas Domes sēdē uzsvēra tās premjera amata kandidāts Zīle.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube