Latvijas iedzīvotāji ik gadu pārmaksā teju 25 miljonus eiro par zālēm, kurām ir pieejama lētāka alternatīva ar līdzvērtīgu terapeitisko efektivitāti, intervijā Latvijas Radio teica Nacionālā veselības dienesta (NVD) Zāļu un medicīnisko ierīču departamenta direktore Signe Bokta.

NVD pārstāve uzsvēra, ka gadījumos, ja ārsts receptē nav atzīmējis, ka medikamentu nedrīkst aizvietot, tad farmaceita uzdevums ir piedāvāt lētākās zāles.

Tomēr joprojām liela daļa iedzīvotāju izvēlas nevis lētākos medikamentus, bet oriģinālos, kas ir krietni dārgāki, sacīja Botka, uzsverot, ka abu efektivitāte ir līdzvērtīga.

Starpība starp lētāko un iegādāto medikamentu ir jāsedz pašam pacientam, atgādināja NVD pārstāve, to nosaucot par “brīvprātīgo līdzmaksājumu”.

Viņa atgādināja, ka no šodienas 83 kompensējamo zāļu A saraksta medikamentiem ir samazinātas cenas. Tiek lēsts, ka pacientu kopējais ietaupījums būs 2,5 miljoni eiro.

Pēc NVD pārstāves paustā, nākamais šo zāļu cenu samazinājums ir gaidāms 2019.gada 1.septembrī, kas nozīmē, ka jau nākamgad šiem medikamentiem cena būs par 40% mazāka.

Kā ziņots, NVD jau vairākus gadus rīko kampaņu “Ārstējies nepārmaksājot!”, lai atgādinātu iedzīvotājiem par iespēju ietaupīt līdzekļus, izvēloties lētāko no līdzvērtīgas iedarbības medikamentu klāsta.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube