Nav indikāciju, ka Latvija varētu netikt pie jauniem vilcieniem, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Pēc viņa paustā, visi zina, ka otra iespējamā izgāšanās, kā tas notika kādreizējā satiksmes ministra Anrija Matīsa laikā, nedrīkst notikt.

“Nav nekādu indikāciju, ka mēs varētu turpināt braukt ar padomju vagoniem,” piepilda Kučinskis.

LETA jau ziņoja, ka VAS “Pasažieru vilciens” rīkotajā jauno elektrovilcienu iepirkumā pieteikušies četri pretendenti – Spānijas uzņēmums “Patentes Talgo S.L.U.” (“Talgo”), Šveices kompānijas “Stadler” Polijas meitasuzņēmums “Stadler Polska Sp.z.o.o” (“Stadler”), Spānijas kompānija “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A.” (CAF) un Čehijas uzņēmums “Škoda vagonka a.s.”.

“Stadler” iesniedza sūdzību par “Talgo” piedāvājuma atbilstību iepirkuma nolikumam, tomēr Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) nesaskatīja pārkāpumus vilcienu iepirkuma konkursā un atstāja to bez izskatīšanas.

Visi četri pretendenti iesnieguši finanšu piedāvājumus, kas ir iepirkuma procedūras pēdējais etaps, un pēc to izvērtēšanas tiks noskaidrots jauno elektrovilcienu piegādātājs. Tiesības piegādāt vilcienus būs pretendentam, kurš piedāvās ekonomiski izdevīgāko vilcienu cenu visā to paredzētajā ekspluatācijas laikā jeb 35 gados. “Pasažieru vilciena” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis iepriekš norādīja, ka tiks ņemtas vērā ne tikai pašu vilcienu ražošanas un piegādes izmaksas, bet arī to ikdienas uzturēšanas, tehniskās apkopes, rezerves daļu, enerģijas patēriņa un citas izmaksas ilgtermiņā uz viena pasažiera sēdvietas vienību.

Piedāvājumu izvērtēšanai formāls termiņš nav noteikts, taču “Pasažieru vilciens” plāno iepirkuma procesu pabeigt šī gada 3.ceturksnī.

Iepirkumā paredzēts iegādāties 32 elektrovilcienus ar 450 pasažieru vietām katrā.

Šis ir trešais mēģinājums nopirkt jaunus vilcienus.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube