Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) un “KPV LV” ir daudz saskarsmes punktu, bet par bloka veidošanu vai iespējamu amatu sadalījumu vēl netiek runāts, otrdien pēc šo partiju divpusējās tikšanās pauda politisko spēku līderi.

“KPV LV” politiķis Aldis Gobzems uzsvēra, ka runāts par darba plānu, nevis amatiem. Kā svarīgus darbus viņš minēja obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu, emigrācijas apturēšanu, aizbraukušo atgriešanu un citus.

JKP vadītājs Jānis Bordāns norādīja, ka abiem politiskiem spēkiem sakrīt viedoklis par līdzšinējā ārpolitiskā kursa turpināšanu, drošību, tiesiskumu.

Abi politiķi vairījās atbildēt, kurai partijai būtu jāuzņemas vadošā loma valdības veidošanas sarunās un premjera amatu, vairākkārt uzverot, ka par amatiem netiek runāts. Abas partijas divpusējās sarunās tiksies arī ar pārējiem politiskajiem spēkiem, kas varētu pretendēt uz valdības veidošanu. Līdz ar to, kamēr šīs sarunas notiek, nekādi partiju bloki netiek veidoti, apgalvoja politiķi.

Gobzems gan atkārtoti pauda, ka “KPV LV” un JKP varētu veidot valdības kodolu, bet šodien par to netiekot runāts.

Kā ziņots, JKP šodien tiksies arī ar partiju “Attīstībai/Par!”. Savukārt trešdien JKP iecerētas sarunas ar pašreizējiem koalīcijas politiskajiem spēkiem.

Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem “Saskaņa” nākamajā parlamentā iegūs 23 deputātu vietas, “KPV LV” un JKP – pa 16, “Attīstībai/Par” un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – pa 13, Zaļo un zemnieku savienība – 11, bet “Jaunā Vienotība” – astoņas deputātu vietas.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube