Veselības ministrija (VM) aicina Brocēnu un Līvānu, kā arī tām tuvējo apkaimju pieaugušos iedzīvotājus, kuri vēlas atmest smēķēšanu, pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

Brocēnu Kultūras un izglītības centrā no nodarbības notiks no 31.oktobra līdz 21.novembrim, bet Līvānu uzņēmējdarbības atbalsta centrā – no 6.novembra līdz 27.novembrim.

Brocēnos informatīvā smēķēšanas atmešanas atbalsta grupas nodarbība notiks 31.oktobrī no plkst.18 līdz19.30. Tās laikā būs iespēja iepazīties ar grupas vadītāju, kvalificētu psiholoģi Inesi Grantu, kā arī uzzināt vairāk par turpmākām nodarbībām. Pārējās trīs atbalsta grupas nodarbības plānotas vienu reizi nedēļā, trešdienās, sākot no 7.novembra, laikā no plkst.18 līdz 21.

Savukārt Līvānos informatīvā smēķēšanas atmešanas atbalsta grupas nodarbība notiks 6.novembrī no plkst.18 līdz 19.30. Tās laikā būs iespēja iepazīties ar grupas vadītāju, kvalificētu psiholoģi Ingu Dreimani, kā arī uzzināt vairāk par turpmākām nodarbībām. Pārējās trīs šis atbalsta grupas nodarbības plānotas vienu reizi nedēļā, otrdienās, sākot no 13.novembra, laikā no plkst.18 līdz 21.

Uz nodarbībām VM aicina ikvienu pilngadīgu, smēķējošu iedzīvotāju, kurš vēlas atmest smēķēšanu vai ir saņēmis veselības aprūpes speciālista rekomendācijas pārtraukt smēķēšanu un ir motivēts to darīt.

Tāpat VM aicina pieteikties gan tos, kuri pirmo reizi domā par smēķēšanas atmešanu, gan arī tos, kuri jau kādreiz mēģinājuši atmest, bet nav izdevies. Nodarbību laikā speciālista vadībā būs iespēja saņemt palīdzību un atmest smēķēšanu, kā arī apgūt jaunas iemaņas, kā veiksmīgi pārvarēt vēlmi atsākt smēķēšanu pēc atbalsta grupas nodarbību noslēguma.

Jau ziņots, ka VM īstenos pilotprojektu smēķēšanas atmešanas veicināšanai, piedāvājot grupu nodarbības. Līdz 2019.gada marta beigām Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties bezmaksas smēķēšanas atmešanas grupu nodarbībās, kuras vadīs speciāli apmācīti psihologi un psihoterapeiti.

Šīs smēķēšanas atmešanas nodarbības no aprīļa līdz jūnija beigām apmeklējuši jau nedaudz vairāk kā 200 cilvēku.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube