Šodien plkst.12 notiks Rīgas domes ārkārtas sēde, kurā tiks skatīts jautājums par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) samazināšanu pirmā brīvvalsts laika zemes mantiniekiem.

Piedāvāto grozījumu mērķis ir atbalstīt rīdziniekus, kuri patlaban kadastrālās vērtības straujā kāpuma dēļ ir spiesti maksāt nesamērīgi lielus NĪN maksājumus par savas ģimenes mājas zemes platību. Tas skarot gan saimniekus, kuriem tas ir ģimenē mantots īpašums, gan iedzīvotājus, kuri māju uzcēluši salīdzinoši nesen.

Piedāvātie grozījumi paredz 50% NĪN maksas atlaidi piešķirt pirmā brīvvalsts laika zemes mantiniekiem, jo zemes kadastrālo vērtību kāpums Rīgas vēsturiskajās savrupmāju apkaimēs ir radījis apstākļus, ka ģimenes mantojuma ēkās dzīvojošie īpašnieki ir spiesti maksāt nesamērīgi augstu NĪN.

Mazināt NĪN piedāvāts arī personām, kuras nedrīkst veikt jauna minimālās apbūves zemesgabala izveidi savā īpašumā dzīvojamās mājas apbūvei.

17.oktobrī Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas darba kārtībā bija iekļauts Klotiņa rosinātais jautājums par NĪN atvieglojumiem Rīgā. Taču neilgi pirms komitejas sēdes jautājums no darba kārtības tika izņemts un komiteja jautājumu neizskatīja, kas raisīja strīdus starp koalīcijas un opozīcijas deputātiem.

Toreiz sēdes vadītājs Nils Ušakovs (S) norādīja, ka jebkuru darba kārtību var papildināt ar balsojumu, taču šāda piedāvājuma neesot. Savukārt opozicionāri vairākas reizes norādīja, ka darba kārtība bija apstiprināta jau pirms tam un par tās izmaiņām neesot informēts arī pats jautājuma ziņotājs.

 

Attiecīgie grozījumi pašvaldības budžetam varētu izmaksāt 1,5 miljonus eiro un plānots, ka šo samazinājumu Rīga kompensētu ar pieaugošajiem iedzīvotāju ienākumu nodokļa ieņēmumiem.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: NĪNRīgas Domezemes mantinieki

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube