Saeima šodien ārkārtas sēdē apstiprināja parlamenta pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumus.

Politiķis Mārtiņš Bondars (AP) debatēs par šo lēmumu mudināja nevilcināties ar Saeimas komisiju izveidi un iespējami ātrāk sākt darbu parlamentā. Viņš akcentēja, ka iepriekšējie Saeimas sasaukumi darbu komisijās sākuši ātrāk, nekā iecerēts šoreiz.

Tikmēr deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) pauda, ka parlaments vajadzības gadījumā varēs ņemt īsāku pārtraukumu starp sesijām. Viņš pārmeta “Attīstībai/Par!” (AP), ka tā ar līdzšinējās koalīcijas partneriem jau tikusies un diskutējusi par amatiem Saeimas komisijās. Savukārt “KPV LV” gribot izveidot stabilu valdību, akcentēja Kaimiņš.

Saeimas lēmums paredz, ka katrs deputāts varēs būt ievēlēts tikai vienā no likumdošanas komisijām. Šis nosacījums saistīts ar nepieciešamību, lai deputāti strādātu gan likumdošanas komisijās, gan arī tā dēvētajās “mazajās komisijās”. Lai ievērotu šo principu, noteikumos minēti arī frakciju deputātu sadalījuma matemātiskie nosacījumi.

Tāpat paredzēts, ka Nacionālās drošības komisijā ievēlēs pa vienam deputātam no katras frakcijas un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā – pa diviem deputātiem no katras frakcijas.

Deputātu kandidatūras darbam parlamenta komisijās būs jāpiesaka līdz 15.novembrim plkst.17, iesniedzot dokumentus Saeimas sekretāra biedrei Marijai Golubevai (“Attīstībai/Par!”).

Iepriekš parlamenta Prezidija un Frakciju padomes kopsēdē tika panākta vienošanās, ka par deputātu ievēlēšanu komisijās tiks balsots Saeimas sēdē 20.novembrī. Tomēr pēc tam vairāki politiķi ir aicinājuši balsojumu par komisiju sastāvu veikt agrāk, lai likumdevējs varētu sākt pilnvērtīgi strādāt.

Ziņas avots: LETA

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube