Starptautiskās lidostas Rīga neto apgrozījums šā gada deviņos mēnešos ir sasniedzis 45,7 miljonus eiro. Salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, lidostas apgrozījums ir palielinājies par 12% jeb pieciem miljoniem eiro.

Deviņu mēnešu periodu lidosta ir noslēgusi ar 10,8 miljonu eiro lielu peļņu. Ieņēmumi no aviācijas pakalpojumiem pārskata periodā bija 28,7 miljoni eiro, un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, tie ir palielinājušies par 21%, liecina lidostas 2018.gada nerevidēts saīsinātais starpperiodu pārskats par deviņu mēnešu periodu līdz 2018.gada 30.septembrim.

Aviācijas ieņēmumu lielāko daļu veido ieņēmumi no pakalpojumiem, kuru maksas nosaka normatīvie akti par lidlaukā sniegto pakalpojumu maksu un lidlaukā sniegto drošības un glābšanas pasākumu maksu, BNN informē lidosta.

Ieņēmumi no ne aviācijas ieņēmumiem pārskata periodā bija 17 miljoni eiro. Galvenie lidostas ne aviācijas pakalpojumu virzieni ir telpu un zemes iznomāšana un citi pakalpojumi.

No Rīgas lidostas ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 60, bet vasaras sezonā – uz gandrīz 90 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2016.gadā lidosta apkalpoja vairāk nekā 5,4 miljonus pasažieru – gandrīz 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: Rīgas lidostaRIX

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube