Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) novembrī aizturējis kādu personu, kura pēc uzņēmuma pārstāvja lūguma Valsts policijas (VP) amatpersonai piedāvājusi vairāk nekā vienu miljonu eiro lielu kukuli.

KNAB izplatītā informācija liecina, ka kādā VP izmeklētā kriminālprocesā tika arestēti juridiskās personas finanšu līdzekļi kredītiestādē 32 000 000 eiro apmērā.

Juridiskās personas pārstāvis sazinājies ar kādu fizisko personu, lai viņš “atrisina jautājumu” un panāk lēmuma par aresta atcelšanu. Tad fiziska persona, izmantojot “savedēju”, sazinājusies ar VP amatpersonu un piedāvājusi tai vairāk nekā vienu miljonu eiro lielu kukuli.

VP amatpersona par notikušo informējusi iestādes vadību, kura savukārt informējusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB).

Šogad 9.novembrī fiziska persona nodeva VP amatpersonai kukuļa daļu – 85 000 eiro. Pēc kukuļa nodošanas šī persona tika aizturēta un vēlāk apcietināta.

KNAB pateicas VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonām par sadarbību un atbalstu kriminālprocesa izmeklēšanā. Patlaban lieta ir nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: KNABKukuļdošanaValsts Policija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube