«Jāatzīst, ka administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nama lēmums ir negaidīti vienpusējs. Diemžēl Satversmē ietverto vienlīdzības un taisnīguma, mazākuma tiesību un labas pārvaldības principu pārkāpumi Ventspils domē, kas bija mūsu iesnieguma tiesā pamatā, vispār atstāti bez jebkādas vērības,» šādi Administratīvās rajona tiesas lēmumu izbeigt tiesvedību opozīcijas iesniegtajā lietā komentē Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

Jau vēstīts, ka lieta ierosināta pēc Ģirta Valda Kristovska, Daces Kornas, Aivja Landmaņa un Ivara Landmaņa pieteikuma. Pēc līdzpieteicēju skaidrojuma, Ventspils domē ilgstoši un apzināti izveidota sistēma, kas diskriminē opozīciju un ir pretrunā demokrātiskas valsts principiem. Proti, ir komitejas, kurās pēc Pašvaldību likuma visiem deputātiem ir jānodrošina proporcionāla pārstāvniecība, arī opozīcijai. Taču līdz komitejām nonākot vien ierobežota līmeņa informācija. Pārsvarā projekti tiek izstrādāti komisijās vai atsevišķās darba grupās, kuru darba kārtība un grafiks neesot zināms pat nedēļu uz priekšu.

«Jūs varat nosaukt šo paralēlo struktūru par komisijām, darba grupām, sektu vai rūķīšu darbnīcu. Būtība no tā nemainās – komiteju darbam paralēli tiek izveidota struktūra, kas apzināti neiekļauj lielāko daļu opozīcijas, kā rezultātā tiek atteikta vai likti šķēršļi informatīvo materiālu pieejamībai, pašām sanāksmēm, un veidota atkarīga elektorāta «barotava»,» iepriekš BNN situāciju raksturojis mazākuma deputāts Aivis Landmanis.

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

 

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: VentspilsVentspils dome

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube