Militārās policijas (MP) izmeklētajā kriminālprocesā vairākas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) amatpersonas tiek turētas aizdomās par ekipējuma piesavināšanos lielos apmēros, kas izdarīts ilgstošā laika posmā, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā (AM).

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”, atsaucoties uz savā rīcībā esošo informāciju, šonedēļ vēstīja, ka no NBS noliktavām pazudušas nakts redzamības ierīces, taču tobrīd Aizsardzības ministrijā (AM) plašākas detaļas neatklāja.

Piektdien AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins aģentūrai LETA apstiprināja, ka MP veic izmeklēšanu pagājušā gada 31.augustā sāktajā kriminālprocesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī “par dažāda veida bruņojuma materiāli tehnisko līdzekļu” piesavināšanos lielos apmēros, kas izdarīts ilgstošā laika posmā organizētā grupā. Tāpat izmeklēšana tiek veikta par šaujamieroču munīcijas, šaujamieroču būtisku sastāvdaļu neatļautu iegādāšanos un realizēšanu organizētas grupas sastāvā.

Galkins apliecināja, ka inventarizācijas laikā tika konstatēta nakts redzamības ierīču pazušana, taču viņš nekomentēja, kādi vēl materiāli tehniskie līdzekļi ir piesavināti.

Galkins apstiprināja, ka patlaban vairākām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi un vienai personai kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Trīs kriminālprocesā iesaistītās NBS amatpersonas no dienesta pienākumu pildīšanas ir atstādinātas, bet vēl viena amatpersona ir atvaļināta. Galkins gan neprecizēja, kāds statuss lietā ir šīm četrām amatpersonām, un vai tie ir karavīri, kuriem piemēroti minētie drošības līdzekļi.

Papildus aizsardzības ministrs ir uzdevis NBS komandierim vērtēt citu amatpersonu disciplināro atbildību.

Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, un izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta, līdz ar to patlaban nav zināms, kāds zaudējums armijai ir nodarīts. LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka no armijas nozagtās nakts redzamības ierīces, iespējams, tirgotas internetā.

Krimināllikums paredz, ka maksimālais sods par minētajiem nodarījumiem ir brīvības atņemšana līdz desmit gadiem.

Tāpat Galkins apstiprināja, ka NBS Nodrošinājuma pavēlniecības komandieris Kaspars Zdanovskis patlaban pilda savus pienākumus. Zdanovskis par Nodrošinājuma pavēlniecības komandieri iecelts 2016.gada vasarā. Pirms tam šo struktūru komandēja Ivo Mūrmanis, kuru norīkoja dienestā Apvienoto spēku pavēlniecībā Brunsumā, Nīderlandē.

Nodrošinājuma pavēlniecības galvenie uzdevumi ir NBS vienību nodrošināšana ar uzdevumu izpildei nepieciešamajiem materiāli tehniskajiem līdzekļiem un visa veida pakalpojumiem.

Ziņas avots: LETA.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube