Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) iesniegumu par Latvijas Televīzijas (LTV) veiktā studijas režijas pults iepirkuma sadārdzinājumu.

KNAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka otrdien birojā saņemts NEPLP iesniegums. KNAB to izvērtēs pēc satura un noteiktajā termiņā izlems par turpmāko rīcību.

Kā vēstīts, NEPLP loceklis Ivars Āboliņš iepriekš norādīja, ka iepirkuma sadārdzinājums lēšams ap 30 000 eiro, savukārt iepirkuma par analoģisku režijas pulti kopējā vērtība bijusi 414 000 eiro.

Atsaucoties uz KNAB priekšnieka Jēkaba Straumes izteikumiem, viņš arī norādīja, ka bieži vien aiz sadārdzinātiem iepirkumiem stāv korupcija. “Negribu apgalvot, ka tā bijis šajā gadījumā, bet mēs informēsim KNAB par šo situāciju,” sacīja Āboliņš.

No amata atstādinātais LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte aģentūrai LETA sacīja, ka, ja ir kaut mazākās aizdomas par LTV līdzekļu izšķērdēšanu, tad, viņaprāt, ir jāvēršas KNAB ar lūgumu to izvērtēt.

2018.gada izskaņā NEPLP izteica neuzticību Beltem un LTV valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam.

Savu lēmumu NEPLP skaidroja, norādot, ka LTV 2017. un 2018.gadā nav nodrošinājusi stratēģisku attīstības projektu plānošanu un uzraudzību noteiktajos termiņos un budžeta rāmjos, kas rada risku, ka nodokļu maksātāju līdzekļi netiek izlietoti iespējami efektīvi sabiedrības interesēs.

2016.gadā valsts budžetā apstiprināja LTV nozīmīgu attīstības projektu – “Studijas režijas atjaunošana, vienota aparatūras kompleksa, kas apkalpos vairākus studiju paviljonus, izveide” divu gadu periodam piešķirot līdzekļus 1 000 050 eiro apmērā. Saskaņā ar plānu 800 000 eiro bija jāiztērē līdz 2017.gada beigām, bet LTV apguva tikai nepilnus 175 000 eiro. LTV apņēmās darbus paveikt līdz 2018.gada martam, kas nenotika. 2018.gadā LTV bija jāizlieto vēl 250 000 eiro un jānodod projekta 1. kārta ekspluatācijā līdz 17.decembrim. Plāns netika izpildīts. Turklāt projekta īstenošanas gaitā tika konstatēts būtisks sadārdzinājums – nepilni 500 000 eiro. Lai projektu pabeigtu, LTV bija spiesta papildus ņemt kredītu pusmiljona eiro apmērā.

Tāpat 2018.gada maijā, pastāvot riskam, ka ziņu dienesta režijas komplekss jebkurā brīdī var pārstāt darboties, valdība augustā atbalstīja 414 137 eiro apmērā piešķīrumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. LTV apņēmās projektu īstenot līdz gada beigām. NEPLP konstatēja, ka iepirkums, kas saistīts ar instalāciju iegādi un uzstādīšanu, ir izsludināts vien 14. novembrī. Līdz ar to, paziņojot iepirkuma rezultātus 13.decembrī, plānotos darbus nav iespējams pabeigt laikā. Ja līdzekļi neparedzētiem gadījumiem netiek apgūti līdz gada beigām, tie jāatmaksā atpakaļ valsts budžetā. Padome uzskata, ka šāda projekta plānošanas prakse neatbilst labas pārvaldības principiem Latvijas sabiedrības interesēs, kā arī apdraud sabiedriskā pasūtījuma realizāciju.”

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: KNABLTV

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube