Rīga, 18.janv., LETA. Šodien Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas ārkārtas sēdē par tās jauno vadītāju tika ievēlēta kādreizējā veselības ministre Baiba Rozentāle (S).

Komentējot savu lēmumu atstāt amatu, līdzšinējā komitejas vadītāja Olga Veidiņa (S) aģentūrai LETA sacīja, ka šajā amatā esot pavadījusi gana ilgu laiku un gribot pārmaiņas. “Es jau septiņus gadus vadu vienu no sarežģītākajām komitejām. Tas ir ilgs laiks un acīmredzot esmu gatava pārmaiņām. Turklāt gan labklājības, gan veselības nozarē valstiskā līmenī gaidāmas lielas pārmaiņas un uzskatu, ka Rozentāles kundzes līdzšinējā darba pieredze ļaus viņai vēl efektīvāk komunicēt ar Ministru kabinetu,” pauda Veidiņa.

Deputāts Olafs Pulks (V) sēdē prasīja, vai Rozentāle būs gatava atbalstīt Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvās padomes iniciatīvu kādu no Vecrīgas ielām piemērot tā, lai tajā varētu pārvietoties cilvēki ar invaliditāti. “Pilnīgi noteikti es šo iniciatīvu atbalstu un naudu es tai prasīšu. Vai tā tiks piešķirta, nezinu. Mums vēl nav apstiprināts pašvaldības budžets, bet jau tagad mums grib atņemt 20 miljonus eiro, kas mums pienāktos kā kompensācija par nodokļu reformu,” sacīja deputāte.

Tāpat Pulks prasīja, vai Rozentāle beidzot atbalstīs bezmaksas ēdināšanas ieviešanu bērnudārzos, jo līdz šim viņa ir balsojusi pret šo ieceri. Uz to Rozentāle atbildēja, sakot, ka “viss notiek pakāpeniski” un sociālajā jomā saskaņā ar grafiku jau daudz darbu esot paveikts. “Tajā brīdī, kad pašvaldības budžets varēs šo funkciju pacelt, es noteikti balsošu par,” pauda Rozentāle. Tāpat viņa vērsa uzmanību, ka noteikti budžetā lūgs naudu arī sociālo darbinieku algu palielināšanai.

Deputāte Marija Balcere (JKP) pie Rozentāles vērsās ar jautājumu, ko viņa kā jaunā komitejas vadītāja darīs citādi, un vai līdzīgi kā Veidiņa vienpersoniski turpinās pieņemt lēmumus visas komitejas vārdā. Kā vienu no mērķiem Rozentāle minēja izmaiņas komitejas iekšējā darbā. “Es ļoti gribētu ar katras frakcijas pārstāvjiem satikties, lai pārrunātu, kā mēs strādāsim tālāk, kas jums patīk vai nepatīk, kas ir tās lietas, kas jūs neapmierina. Otra lieta, ko gribētu ieviest – sēdēs piedalīties mēs varētu aicināt nevalstisko organizāciju un sociālo partneru pārstāvjus. Tā gan nav nekāda inovācija, taču mums vajadzētu šo lietu praktizēt vairāk,” pauda politiķe.

Savukārt deputāts Jurģis Klotiņš (VL-TB/LNNK) interesējās, vai Rozentāle spēs savienot vairākus amatus, uz ko deputāte atbildēja apstiprinoši.

Sēdes izskaņā Pulks gan pauda viedokli, ka Veidiņa “ir tikai upuris”, un patiesais mērķis ir nomainīt Vadimu Baraņņiku (S) kā Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītāju. “Acīmredzot, viss notiekošais “Rīgas satiksmē” ir kaut kādā veidā ar viņu saistīts, un viņu laicīgi grib nomainīt. Domāju, ka Veidiņas kundze vienkārši tiek iedota Baraņņikam līdzi čemodāniņā,” pauda Pulks. Vienlaikus viņš uzteica Rozentāles līdzšinējo darba pieredzi un pauda pārliecību, ka viņa būs daudz profesionālāka vadītāja, nekā bija Veidiņa.

Opozīcijas partijas nevienu pārstāvi komitejas vadītāja amatam no savas puses nevirzīja. Vienlaikus par Rozentāles kandidatūru opozīcija balsoja pret.

Rozentāle ir ilggadēja Latvijas Infektoloģijas centra direktore un no 2009.gada jūnija līdz 2010.gada martam bija veselības ministre.

Šodien plkst.15 notiks arī Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēde, kurā tiks lemts par komitejas vadītāja Vadima Baraņņika (S) nomaiņu. Kā jaunais kandidāts amatam tiek virzīts Vadims Faļkovs (S).

Patlaban “Saskaņa” Rīgas domē turpina vadīt arī Pilsētas attīstības un Finanšu un administrācijas lietu komiteju.

Kā ziņots, Rīgas domes “Saskaņas” frakcija nolēmusi pašvaldības komiteju vadībā nomainīt savus pārstāvjus, proti, veicot izmaiņas divu komiteju un frakcijas vadībā.

Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Baraņņiks un Sociālo jautājumu komitejas vadītāja Veidiņa ir pieņēmuši lēmumu pāriet no komiteju vadītāju amatiem uz “Saskaņas” frakcijas priekšsēdētājas vietnieku amatiem.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Baiba RozentāleRīgas Dome

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube