Viena no Krišjāņa Kariņa valdības izvirzītajām prioritātēm ir cīņa ar netīrās naudas legalizāciju. Visu iesaistīto ministriju darba uzraudzīšanu šajā jautājumā uzņēmies pats premjers. Bankas ir spiestas atteikties no riskantajiem klientiem, taču tas nozīmē, ka arī naudas ir mazāk un nopelnīt ir grūtāk. Viens no risinājumiem – apvienošanās, atzīmē raidījums Nekā personīga (NP). Tuvāko mēnešu laikā būs zināms, vai Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Eiropas Centrālā banka ļaus vairākkārt sodītajai un Latvijas valsti tiesā iesūdzējušajai Norvik bankai nopirkt vairākos starptautiskos skandālos ierauto PrivatBank, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

Latvijā reģistrētas 14 bankas. No tām 11 galvenokārt apkalpo nerezidentus. Līdz ar stingrākiem nosacījumiem, rūpīgāku uzraudzību un atteikšanos no riskantajiem klientiem šo banku bizness ir strauji sarucis, tām bija jāiesniedz jauni plāni, kā pelnīt naudu, piebilst NP.

«FKTK pienākums ir ļoti rūpīgi vērtēt katras bankas biznesa plānu, solījums no viņu puses bija faktiski dots, ka līdz rudenim tiks izvērtēti katras bankas, īpaši to, kas pamatā ir nodarbojušies ar ārvalstu klientu apkalpošanu, jaunos biznesa modeļus, lai pārliecinātos, ka tie ir ilgtspējīgi, un noteikt jaunas kapitāla un likviditātes pietiekamības prasības. Tas šobrīd vēl nav izdarīts, tas ir atlikts, un es domāju, ka tas nav pārāk labs signāls,» komentē bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

 

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: PrivatBank

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube