Rīga, 29.janv., LETA. Zāļu lieltirgotavas decembrī Latvijā realizējušas zāles 40,54 miljonu eiro apmērā, kas ir par 26,39% vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā, bet salīdzinājumā ar novembri – par 15,55% vairāk, liecina Zāļu valsts aģentūras dati.

Pagājušā gada decembrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 4,07 miljonus medikamentu iepakojumu.

Zāļu valsts aģentūras dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām decembrī pārdoti 3,5 miljoni medikamentu iepakojumu 29,65 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas decembrī pārdoti 518 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikamenti par 12,04 miljoniem eiro, kas ir par 8% mazāk nekā mēnesi iepriekš, tostarp ārpus Latvijas pārdotas 235 kompensējamo zāļu saraksta zāles.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu decembrī bija 9,96 eiro, bet mēnesi iepriekš – 9,08 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Pēc Zāļu valsts aģentūras datiem, salīdzinot ar novembri, gandrīz visos cenu diapazonos (līdz pieciem eiro, no pieciem līdz 50 eiro un no 50 līdz 100 eiro) vidējā viena zāļu iepakojumu cena saglabājās nemainīga, savukārt cenu diapazonā virs 100 eiro cena paaugstinājās par 26,7%.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji decembrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 42 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 54 zālēm. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamatojuši ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu, informē Zāļu valsts aģentūra.

Dati apkopoti no 85 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Zāļu valsts aģentūra

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube