Rīga, 30.janv., LETA. Satversmes aizsardzības birojs (SAB) Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) izsniedzis pielaidi valsts noslēpumam, savukārt sešu ministru atbilstība pielaides saņemšanai vēl tiek vērtēta, aģentūra LETA noskaidroja SAB.

Kopumā par septiņiem ministriem jau ir pieņemts lēmums izsniegt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam vai notiek atļaujas pārformēšanas process.

Par sešiem ministriem vēl notiek pārbaude un lēmums tiks pieņemts maksimāli ātrā laikā, norādīja birojā.

SAB direktors Jānis Maizītis iepriekš publiski skaidroja, ka SAB veiktās personu pārbaudes parasti tiek pabeigtas aptuveni divu mēnešu laikā. Likums paredz, ka pārbaudes maksimālais termiņš ir trīs mēneši, taču nepieciešamības gadījumā to var pagarināt vēl uz trīs mēnešiem. Negatīvu SAB lēmumu var pārsūdzēt ģenerālprokuroram, un pēc tam arī tiesā, līdz ar to kopējais termiņš, kurā izskata šādus jautājumus, pēc Satversmes tiesas sprieduma pielaižu jautājumā ir pieaudzis.

Likumā minēti septiņi punkti, kāpēc personai tiek liegta pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem. Likums paredz, ka pielaidi nevar izsniegt, piemēram, ja personas rīcībspēja ir ierobežota likumā noteiktajā kārtībā. Tāpat pielaidi nevar izsniegt, ja persona bijusi PSRS vai kādas ārpus NATO un ES esošas dalībvalsts drošības dienesta darbinieks vai aģents.

Pieeja valsts noslēpuma objektiem tiek liegta arī personai “par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu”, kā arī personai, kurai konstatēti psihiski un uzvedības traucējumi, tai skaitā traucējumi alkohola vai narkotiku lietošanas dēļ.

Jau ziņots, ka Saeima 23.janvārī ar 61 balsi apstiprināja jauno valdību, kuru vadīs parlamenta vismazākās frakcijas – “Jaunās Vienotības” – politiķis Kariņš.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: 13. Saeima.Krišjānis Kariņš

Komentāri 1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
  • Arvis Abromovics saka:

    Pēdējā laikā ir manāms cilvēku sašutums no uzbāzības! Mēs atšķiramies ar to, ka apvienojam drosmīgus, ideju un padomu bagātus cilvēkus, kas dalās ar saviem darbiem, ieteikumiem, pamācībām! Vienmēr ir gaidīti tie, kuriem nepieciešams kāds padoms, ideja vai ieteikums! ❤️Mūsu projektā NAV vietas intrigām, citu aprunāšanai vai pazemošanai! Projekta mērķis ir parādīt, ko mēs protam labu izdarīt, piemēram, lieliskas idejas, padomi vai ieteikumi citiem! Mēs esam to iesākuši darīt savā projektā! Ja neesi vēl pievienojies! Izdari to! ➡️➡️➡️https://www.facebook.com/groups/laboidejuunpadomudarbnica/ Un spiežam emocijikonu šim postam, aicinām draugus un dalāmies!!! SHARE!!! 🇱🇻🇱🇻🇱🇻👍👍👍

youtube icon
Abonēt youtube