Rīga, 3.febr., LETA. Snigšanas dēļ pirmdien autovadītāji sabiedrisko transportu Rīgā varēs izmantot bez maksas jeb tiks ieviestas tā saucamās “puteņa biļetes”, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Šajā laikā par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiks uzskatīta arī vieglā transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam.

Bezmaksas braukšana neattiecas uz mikroautobusu pārvadājumiem.

Šo iespēju var izmantot jebkura pilngadīga persona, autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi. Reģistrācijas apliecība apliecinās, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis. Minētos braukšanas atvieglojumus pašvaldība ievieš, lai mazinātu satiksmes intensitāti stipras snigšanas laikā vai pēc tās, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu un mazinot sabiedriskā transporta kavējumu iespējamību.

Kā vēstīts, naktī uz pirmdienu Latvijā no dienvidiem sāksies nokrišņi, daudzviet Zemgalē un Vidzemē ilgstoši un stipri snigs, brīdina sinoptiķi.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka vietām valsts centrālajos un austrumu novados sniega segas pieaugums pirmdien sasniegs pat 15 centimetru. Šī prognoze izpilda oranžās krāsas brīdinājuma kritēriju, un snigšanas dēļ šoziem Latvijā oranžais brīdinājums tiktu izsludināts pirmo reizi.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Puteņa biļetes

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube