Rīga, 6.febr., LETA. Atbildīgie dienesti pašlaik nespēj vienoties par “tīrās un netīrās naudas sijāšanas” metodoloģiju “AB LV bank” likvidācijas procesā, šorīt intervijā LTV “Rīta Panorāmā” atzina Ministru prezidenta Krišjānis Kariņš (JV).

Politiķis uzsvēra, ka tieši finanšu sistēmas sakārtošana ir viena no viņa valdības galvenajām prioritātēm. Šī mērķa sasniegšanai valdība cenšas ieviest visas “Moneyval” rekomendācijas, vairums no kurām esot mierīgi izpildāmas, bet zināmas problēmas esot ar “AB LV bankas” likvidāciju.

Šīs bankas likvidācijā galvenais neatrisinātais jautājums pašlaik esot, kā likvidācijas procesā atsijāt “tīro un netīro naudu” bankā. Atbildīgie dienesti – Finanšu un kapitāla tirgus komisija un Kontroles dienests – pašlaik nespējot vienoties par metodoloģiju bankas līdzekļu “sijāšanā”.

Šie jautājumi šodien tikšot risināti Finanšu sektora attīstības padomes sēdē. Dienestiem ir jāvienojas, jo mums ir jāiet uz priekšu, piebilda Kariņš.

Savukārt vērtējot tieslietu ministra un Jaunās konservatīvās partijas līdera Jāņa Bordāna rīcību, ārvalstu vēstniecībām nosūtot vēstules, kurās izteiktas šaubas par tiesiskumu Latvijā, Kariņš pauda viedokli, ka rīkoties, izmantojot opozīcijas metodes, nebija pareizi, bet tā vietā Bordānam vajag izmantot viņam doto varu un piedāvāt reālas reformas nozarē.

Kariņš nākamnedēļ valdības sēdē no Bordāna cer sagaidīt informatīvu ziņojumu par nepieciešamajiem uzlabojumiem tieslietu sistēmā un laika grafiku to ieviešanai.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Krišjānis Kariņš

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube