Rīga, 7.febr., LETA. Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī šodien no plkst.10 turpinās iztiesāt krimināllietu, kurā bijušais Daugavpils vicemērs Vjačeslavs Širjakovs (S) un uzņēmējs Sergejs Karnauhovs apsūdzēti par 60 000 eiro kukuļa došanu un ņemšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Lietu tiesa sākusi skatīt 2018.gada oktobrī, un notikusi viena tiesas sēde. Sākotnēji bija paredzēts, ka iztiesāšana turpināsies novembrī, bet, kā aģentūrai LETA skaidroja tiesas pārstāve Sanita Grinšpone, pēc apsūdzēto pārstāvju lūguma krimināllieta nozīmēta izskatīšanai uz šodienu.

Jau vēstīts, ka Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja uzņēmējam apsūdzību uzrādījis par kukuļa došanu 60 000 eiro apmērā, bet Daugavpils domes deputātam par šī kukuļa pieņemšanu.

Saskaņā ar apsūdzību kukuļošana notikusi 2013.gada 1.februārī privātpersonas interesēs par vairākiem Daugavpils pilsētas domē un tās iestādēs pieņemtajiem lēmumiem, tostarp, par līguma noslēgšanu starp privāto uzņēmumu un Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādi “Komunālās saimniecības pārvalde” par Daugavpils pilsētas ielu ikdienas uzturēšanu 2013.-2015.gadā.

Leja aģentūrai LETA skaidroja, ka kukulis dots, lai uzņēmējs panāktu līguma slēgšanu tieši ar viņa pārstāvēto uzņēmumu. Apsūdzībā figurē vairāki iepirkumi, taču apjomīgākais bija tieši par jau pieminēto ielu ikdienas uzturēšanu, kur kopējā līguma summa bija aptuveni septiņi miljoni eiro. Tāpat apsūdzības ieskatā kukulis maksāts, lai panāktu līguma slēgšanu par sadzīves atkritumu līnijas izbūvi.

Ņemot vērā, ka tiesai nodotajā lietā ir tikai viena epizode un divi liecinieki, Leja cer, ka tiesas process noritēs raiti. Apsūdzētie vainu noziegumā neatzīst.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: DaugavpilsVjačeslavs Širjakovs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube