Rīga, 10.febr., LETA. Latvijas Drošāka interneta centrs “Drossinternets.lv” izveidojis mobilo lietotni “Drošs internets”, lai iesaistītu interneta lietotājus drošākas interneta vides veidošanā, ziņojot par pamanītiem pārkāpumiem vai nelegālu saturu, aģentūrai LETA pastāstīja “Drossinternets.lv” vadītāja Maija Katkovska.

Viņa sacīja, ka lietotne ir arī atbalsta instruments interneta lietotājam nonākot sarežģītā situācijā, nodrošinot iespēju saņemt eksperta konsultāciju par tālāko rīcību.

Katkovska atzīmēja, ka ar “Drošs internets” mobilo lietotni var ziņot par internetā pamanītiem pārkāpumiem, piemēram, bērnu seksuālu izmantošanu, to saturošiem materiāliem, pieejamu pornogrāfiju bez “18+” brīdinājuma, emocionālo vardarbību, vardarbīga rakstura materiāliem, kā arī naida kurināšanu, rasismu un finanšu krāpniecību.

Viņa piebilda, ka mobilajā lietotnē ir arī apkopotas atbildes uz biežāk uzdotiem jautājumiem jeb biežākajiem gadījumiem, kuros nokļūst interneta lietotāji, piemēram, kā rīkoties, ja kāds piekļuvis personas sociālā tīkla kontam un nomainījis paroli. Lietotne ir ceļvedis brīžos, kad nepieciešama konsultācija vai padoms par privātuma iestatījumiem, kontroles rīkiem un ieteicamo rīcību problēmu gadījumos dažādās sociālo tīklu platformās – “WhatsApp”, “Instagram”, “Snapchat” un “Facebook”.

Lietotnes izstrādātājs ir SIA “E Forma”.

Savukārt mobilās lietotnes izveidē ieguldītās investīcijas Katkovska aģentūrai LETA neatklāja.

Latvijas Drošāka interneta centrs dibināts 2006.gadā, un tā mērķis ir izglītot un informēt sabiedrību par bērnu drošību internetā un nodrošināt iespēju ziņot par atklātajiem pārkāpumiem internetā.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: drošs internets

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube