Ir tāds teiciens: «Dzimšanas dienas ir ārkārtīgi veselīgas – jo to ir vairāk, jo ilgāk tu dzīvo.» Iespējams, ka ar tiesas procesa ilgumu ir līdzīgi: «Jo ilgāks tiesas process, jo mazāk jāsēž cietumā.» 2019.gada 16.februāris ir tā diena, kad var ēst «svinību» kūku, uz kuras ir desmit svecītes un uzraksts «Lemberga tiesai 10». Marinētie dārzeņi un desmit gadu garumā marinētās tiesas sēdes pagaidām jāatstāj tur, kur tās ir – burkās vai Rīgas apgabaltiesā –, jo pašlaik Aivara Lemberga sēdes ir nozīmētas arī uz 2020.gadu, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

Laika gaitā mediji apkopojuši dažādas statistikas par un ap šīm sēdēm. Piemēram, BNN no Rīgas Apgabaltiesas noskaidroja, ka pērnajā gadā laika posmā no 17.janvāra līdz 5.jūnijam bija ieplānota 71 sēde. No tām notika 32, bet dažādu iemeslu dēļ tika atceltas 39 – tātad par septiņām vairāk nekā notikušās. Savukārt visu šo desmit gadu laikā ir bijušas nozīmētas 1 176 tiesas sēdes, no kurām notikušas 563 – mazliet vairāk nekā puse, apkopojis žurnāls Ir.

Iemesli ir visdažādākie: gan slimība, gan tiesnešu darbnespēja, gan advokātu lūgumi saistībā ar citām sēdēm un piedalīšanos konferencēs. Tāpat sēdes ik pa laikam sākas pulksten 11.00 un beidzas ap pusčetriem. Vismaz pāris reižu tās beidzas nedaudz pēc vieniem dienā. Jāatgādina, ka Rīgas Apgabaltiesa bija nolēmusi, ka tiesu sēdēm būtu jānotiek četras reizes nedēļā: no pirmdienas līdz ceturtdienai, no pulksten 10.00 līdz pulksten 16.00.

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

 

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: Aivars Lembergs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube