Rīga, 20.febr., LETA. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) trešdien parakstīja trīs rīkojumu projektus, kas paredz reformēt finanšu sektora uzraudzību.

“Ar līdzšinējo kosmētisko remontu finanšu sektorā nepietiks, ir jāveic kapitālais remonts,” preses konferencē uzsvēra Kariņš un parakstīja trīs rīkojumu projektus, kas paredz ne tikai stiprināt banku uzraudzību, bet arī izslēgt no finanšu sektora bankas, kas necīnās ar finanšu noziegumiem.

Ministru prezidents stāstīja, ka viņa piedāvātās finanšu sektora kontroles reformas pamatā ir četri virzieni. Pirmkārt, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) stiprināšana, dodot skaidrāku uzdevumu cīnīties pret finanšu noziegumiem. Otrkārt, plānots uzlabot FKTK pārvaldības modeli, nodrošinot banku uzrauga neatkarību.

Treškārt, plānots mainīt Kredītiestāžu likumu, lai no finanšu sistēmas izslēgtu bankas, kuras nodarbojas ar naudas atmazgāšanu. Ceturtkārt, reforma paredz atslogot prokuratūras un tiesu sistēmas darbu, lai tā no mazo noziegumu apkarošanas vairāk pievērstos finansiāli ietilpīgāku noziegumu apkarošanai.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: 13. Saeima.Krišjānis Kariņš

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube