Valdība ir apņēmusies pašvaldībām garantēt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu prognozi 100% apmērā, kas ļautu pašvaldībām rēķināties ar stabiliem ieņēmumiem pašvaldību budžetos. Vienlaikus Finanšu ministrija (FM) piedāvā mainīt pašvaldību aizņemšanās nosacījumus, kā prioritāti bez pašvaldības budžeta līdzfinansējuma atstājot Eiropas Savienības un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansētos projektus un uzsāktos valsts nozīmes sporta attīstības projektus, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

Tas nozīmētu pārējiem pašvaldības investīciju projektiem atteikties no aizņēmuma mērķiem un ieviest pašvaldību budžeta līdzfinansējumu investīciju projektu realizācijā. Ministrijas skatījumā šādu nosacījumu ieviešana liktu pašvaldībām rūpīgāk izvērtēt realizējamo investīciju projektu prioritātes un radītu pārliecību, ka pašvaldība jaunradītos objektus būs spējīga apsaimniekot.

Jāatzīmē, ka ceturtdien, 21. februārī, notika Finanšu ministrijas (FM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvju sarunas par 2019.gada Ministru kabineta (MK) un LPS vienošanās un domstarpību protokola projektu. Vienošanās esot panāktas vairākos jautājumos – par nodokļu un nenodokļu ieņēmumiem, valsts budžeta dotācijām un mērķdotācijām pašvaldību budžetos 2019.gadā un tālākajām darbībām, lai atbalstītu īres namu būvniecību reģionos, vēsta ministrijā.

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

Ziņas avots: BNN

 

Saistītās tēmas: Finanšu ministrija

youtube icon
Abonēt youtube