Ar ļoti interesantu viedokli par dzeltenajām vestēm, kuru pamato ar daudziem faktiem, padalījās savā blogā Jānis Mākoņkalns. Kā raksta pats autors- Jānis Mākoņkals ir pseidonīms. Neviens nezin, kas slēpjas aiz šī vārda. Autors paskaidro: “Vairāku iemeslu dēļ esmu izvēlējies palikt anonīms, taču augstu vērtēju atklātību sabiedrībā, arī tajos brīžos, ja tās paušanai ir jāslēpj sava identitāte. Esmu izvelējies lietot pseidonīmu, jo pirmkārt – augstu vērtēju anonimitāti, kas ļauj runāt par tēmām, kas citkārt būtu tabu. Otrkārt, es nevēlos, tikt publiski saistīts ar kādu no politiskajām partijām un savu komentāru dēļ lieku reizi skatīties pār plecu šķērsojot ielu.”

Kas stāv aiz Latvijas „dzeltenajām vestēm”? Aptuveni pirms divām nedēļām pie valdības ēkas kāds bārdains vīrelis, tērpies dzeltenā vestē, uzslēja telti un paziņoja, ka ir pieteicis badastreiku ar mērķi atrisināt kā personīga, tā valsts līmeņa problēmas.Onkuli, kurš nenobijās no februāra saliem un vējiem sauc Ainārs Kadišs. Šis būs stāsts par Aināru, viņa atbalstītājiem un Latvijas „dzelteno vestu” kustības patiesā labuma guvējiem.

Kadiša kunga pieteiktie iemesli badastreika uzsākšanai no malas, šķita, gan cēli, gan reizē visai odiozi. No vienas puses dzeltenajā vestē tērptais aktīvists uzstāja uz to, ka valsts ir nelegāli no viņa piesavinājusies paprāvu naudas summu un atstājusi to bez iztikas līdzekļiem, no otras puses viņš aģitēja par nepieciešamību aizliegt „seksuālo izglītību skolā” un mainīt valsts „vērtību sistēmu”. Jāteic, ka vismaz pirmajam Kadiša vēstījumam bija potenciāls uzrunāt sabiedrības masas, taču pagaidām čiks vien ir sanācis, un „dzelteno vestu” kustībai ir pieslējušies vien daži, bet „aktīvi” margināļi.

Vēl jo vairāk, kā noskaidroja žurnālisti no LTV, Aināra apvainojumi Latvijas valstij bija nepatiesi. Izrādījās, ka īstenībā, nevis valsts bija apzagusi Aināru, bet drīzāk pats „taisnības cīnītājs” bija apzadzis valsti, nesamaksājot tai nodokļus apmēram 9 000 eiro apmērā par pārdotu nekustamo īpašumu.

Spriežot pēc nodokļos maksājamās summas, pārdotā īpašuma vērtība varēja būt ap 90 000 eiro (ja pieņemam, ka nodoklis bija +/- 10% apmērā no pamatsummas). Tātad Kadiša tēze par to, ka viņš valsts ļaunprātības dēļ ir atstāts bez iztikas līdzekļiem, ir maigi izsakoties aplama. Turklāt kā norāda LTV žurnālisti, par spīti „bēdīgajai” finansiālajai situācijai, VID terorizētais Kadišs ir turpinājis nodarboties ar savu hobiju – ceļošanu uz eksotiskām zemēm. Starp citu, savus ceļojumus bada cietējs Ainārs ir aprakstījis arī divās grāmatās – „Pakistānas piezīmes. Aiz priekškara” un „Sibīrijas piezīmes”. Pēdējo no tām autors ir izdevis pagājušajā gadā.

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT

Saistītās tēmas: Ainārs KadišsDzeltenās vestes

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube