Rīga, 19.marts, LETA. Latvijā valsts līdzekļi tiek tērēti neefektīvi, tāpēc valstī ir jāveic sistēmiskas pārmaiņas, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu par likumprojekta par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022.gadam, kā arī valsts budžeta likumprojekta 2020.gadam sagatavošanas grafiku.

Sēdes laikā Kariņš uzsvēra, ka 2020.gada budžeta sagatavošana viņa vadītajai valdībai būs liels izaicinājums, ņemot vērā lielo budžeta deficītu un faktu, ka šai valdībai nākamā gada budžetā būs jārod 100 miljoni eiro pasākumiem, par kuriem lēmumu pieņēma iepriekšējā valdība.

“Tas arī nozīmē, ka nāksies pārskatīt ministriju budžetus, lai atbrīvotu naudu tām prioritātēm, kādas paredzējusi valdība. Katrā ziņā gribam strādāt tā, lai netiktu celti nodokļi. Budžeta izstrādē mums būs jābūt disciplinētiem un koordinētiem,” pauda premjers.

Pēc valdības sēdes Kariņš žurnālistiem uzsvēra, ka viņš neatbalsta nodokļu palielināšanu. “Ne iedzīvotāji, ne uzņēmēji nav pelnījuši nodokļu celšanu, tāpēc valdībai ir jāreformē sistēma. Patlaban valsts izdod daudz naudas, bet tās izlietojuma efektivitāte ir zema. Mana valdība ir apņēmusies veikt trīs reformas – administratīvi teritoriālo, izglītības un veselības aprūpes, lai sakārtotu sistēmu un nebūtu jāceļ nodokļi,” atzina Ministru prezidents.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu par likumprojekta par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022.gadam, kā arī valsts budžeta likumprojekta 2020.gadam sagatavošanas grafiku, kas paredz, ka Saeimā 2020.gada budžeta likumprojektu pakete tiks iesniegta 11.oktobrī.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: Krišjānis Kariņš

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube