Rīga, 22.marts, LETA. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) neatsauksies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora Andra Ozola aicinājumam atsaukt ministra izteikumus par LIAA darbinieku iesaisti lietā par Eiropas Savienības (ES) fondu izkrāpšanu, piektdien žurnālistiem atzina Nemiro.

Valsts policija (VP) otrdien aizturēja piecas personas aizdomās par aptuveni četru miljonu eiro izkrāpšanu no ES fondiem. Izskanējusi informācija, ka lietā iesaistīts “Ditton” holdings. Otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” ekonomikas ministrs teica, ka šajā lietā iesaistīti arī LIAA darbinieki.

Piektdien ministrs uzsvēra, ka viņš no saviem vārdiem neatkāpjas un tie netika pausti ar nolūku mest šaubu ēnu pār LIAA. Tāpat Nemiro neredz pamata atsaukties Ozola lūgumam atvainoties LIAA.

“Vai šajā lietā ir iesaistīti LIAA darbinieki? Jā, viņi ir iesaistīti – liecinieka statusā vai sniedzot paskaidrojumus. Iesaiste procesā var būt dažāda,” uzsvēra ekonomikas ministrs. Viņš piebilda, ka jau pagātnē bijuši gadījumi, kad LIAA sadarbojusies ar tiesībsargājošajām iestādēm.

Nemiro arī skaidroja, ka viņš ar sacīto par LIAA darbinieku iesaisti ES fondu izkrāpšanas lietā nav atzinis, ka LIAA darbinieki ir piedalījušies ES fondu izkrāpšanā.

“Lai paliek katra paša darīšana par to, kā katrs sacīto ir uztvēris. Katrā ziņā vēlos uzsvērt, ka LIAA darbinieki ir novērtējami par to, ko viņi dara. Ja viņu iesaiste sekmē šīs lietas izmeklēšanu, tad tas ir lieliski,” pauda ministrs.

Tajā pašā laikā Nemiro piebilda, ka jau iepriekš ir bijuši gadījumi, ka kriminālprocesā iesaistītām personām vienā brīdī var mainīties statuss. Vaicāts, vai ministram ir bažas, ka LIAA darbinieku statuss lietā varētu mainīties, Nemiro norādīja, ka viņam šādu aizdomu nav, jo tas ir kriminālprocesa virzītāju kompetencē.

Ministrs arī lūdzis LIAA sniegt informāciju par minēto gadījumu. Ja šī informācija nebūs ierobežotas pieejas, tad tā tiks arī publiskota.

Aicināts komentēt Ozola pausto, ka Nemiro sacītais par LIAA darbiniekiem grauj valsts reputāciju, ekonomikas ministrs uzsvēra, ka tas neietekmē valsts tēlu, jo patlaban notiek kriminālprocess, kura ietvaros tiek noskaidrota objektīvā patiesība.

Jau ziņots, ka VP 19.martā, aizturējusi piecas personas aizdomās par naudas līdzekļu izkrāpšanu un iespējamu tās legalizēšanu vairāk nekā 4 000 000 eiro apmērā.

Policija 19.martā veikusi vairākas kratīšanas dažādās vietās Latvijas teritorijā iepriekš sāktā kriminālprocesā par iespējamām krāpnieciskām darbībām ar mērķi nepamatoti saņemt naudas līdzekļus no ES Reģionālā attīstības fonda, izmantojot LIAA programmas sniegtās iespējas, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

VP neatklāja aizturēto personu identitātes. Portāls “grani.lv” iepriekš rakstīja, ka starp aizturētajiem bija Daugavpils AS “Ditton pievadķēžu rūpnīca” akcionārs Vladislavs Drīksne, kura dzīvesvietā Daugavpilī veikta kratīšana. “Ditton pievadķēžu rūpnīca” gan noliedza uzņēmuma saistību ar minēto krimināllietu un rūpnīcas akcionāra Drīksnes aizturēšanu.

Ziņas avots: LETA.

 

Saistītās tēmas: Ralfs Nemiro

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube