VAS Latvijas dzelzceļš dāsnie ziedojumi Ventspils sporta klubiem un komandām nobāl līdzīgu Ventspils Brīvostas pārvaldes (VBP) reklāmas tēriņu priekšā, raksta ziņu portāls Ventspilnieks.lv. Tiek norādīts, ka VBP septiņu gadu laikā biedrībai Basketbola klubs Ventspils, kura prezidents ir Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, un SIA Futbola klubs Ventspils, kura prezidents līdz 2018.gadam bija domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs, nepilnu septiņu gadu laikā pārskaitījusi teju sešus miljonus eiro. Simtiem tūkstošu vērti līgumi ar minētajiem klubiem esot slēgti arī šogad, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

Lai arī Ostu likumā skaidri un nepārprotami ir noteikts, ka Ostas pārvaldes finanšu līdzekļus var izmantot tikai ostas un tās infrastruktūras apsaimniekošanai un attīstīšanai, Ventspils Brīvostas pārvalde daudzu gadu garumā dāsnu roku finansējusi ar ostas darbību nekādi nesaistītus pasākumus.

Ventspilnieks vēsta, ka bez teju sešu miljonu tēriņiem minētajiem sporta klubiem, VBP slēgusi reklāmas līgumus arī ar laikrakstu Ventas Balss. Piemēram, 2015.gadā ar SIA Ventas Balss VBP noslēgusi līgumu par 118 807 eiro, neskaitot PVN, bet tas ne tuvu neesot vienīgais šāda veida līgums. Neesot arī skaidrs, cik liela ir šādas reklamēšanās atdeve. Par to vēl 2012.gadā cēla trauksmi kādreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, kurš toreiz apturēja VBP 133 750 eiro (94 031 lati) vērtā līguma slēgšanu ar Ventas Balsi, norādot, ka «ir pamatotas šaubas, vai šis ir profesionāls mārketinga resursu izlietojums un vai nebūtu daudz būtiskāka reklāma, piemēram, ārvalstu medijos, kas ostas uzņēmējiem piesaistītu jaunas kravas vai jaunus investorus piestātņu apkalpošanai. Otrs – pati iepirkuma procedūra, kas faktiski nepastāv. (..) Ventspils brīvostas valde vienkārši lemj par šādu līgumu un nav noskaidrotas alternatīvas, dota iespēja eventuālajiem konkurentiem piedāvāt savus risinājumus mārketinga mērķu sasniegšanai.»

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

 

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: Ventspils

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube