Saeimas deputāti šodien otrajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz sapulču, gājienu un piketu dalībniekiem šo pasākumu laikā aizliegt izmantot bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un represīvo iestāžu formastērpus.

Kā aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā, grozījumi tiks veikti likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”.

Aģentūra LETA novērojusi, ka 9.maijā Rīgā, pie Uzvaras parka pieminekļa ikgadēji rīkoto pasākumu apmeklē arī atsevišķi cilvēki, kuru apģērbs līdzinās PSRS karavīru formas tērpiem.

“Cilvēkiem ir jāsaprot, ka valkāt nacistu vai padomju formas un simboliku publiskos pasākumos mūsu valstī nav pieņemami,” iepriekš pēc atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdes pauda tās priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) un informēja, ka līdzīgas izmaiņas iecerēts veikt arī Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā.

Par bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un represīvo iestāžu formastērpu izmantošanu (arī stilizētā veidā) plānots piemērot naudas sodu līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām jeb 700 eiro fiziskām personām, bet juridiskajām personām – līdz tūkstoš četrsimt divdesmit naudas soda vienībām jeb 7100 eiro. Attiecīgais sods paredzēts arī par karogu, ģerboņu un himnu, nacistiskās svastikas, SS zīmju un padomju simbolu – sirpja un āmura līdz ar piecstaru zvaigzni – izmantošanu.

Pašlaik likums paredz, ka sapulču, gājienu un piketu dalībniekiem ir aizliegts izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku (arī stilizētā veidā).

Iecerēts, ka plānotie grozījumi stāsies spēkā 2020.gada 1.janvārī. Saeimai tie vēl būs jāskata galīgajā lasījumā.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: 13. Saeima.Artuss Kaimiņš

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube