Latvijas žurnālistu asociācija (LŽA) piektdien, 5.aprīlī, vērsusies prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konkursa uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amatiem rezultāta likumību, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

LŽA norāda, ka Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 65.pantā ir skaidri noteikta prasība, ka par sabiedriskā medija valdes locekli var apstiprināt personu, kurai ir «vismaz piecus gadus ilga profesionālā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā vai uzņēmumu vadībā». Žurnālistu asociācija atzīmē, ka jaunais LTV valdes vadītājs Einārs Giels šim kritērijam neatbilst – viņš nekad nav vadījis uzņēmumu un nav pat darbojies plašsaziņas līdzekļu jomā.

«Rodas pamatotas aizdomas, ka NEPLP locekļi ir nolaidīgi pildījuši pienākumus, nepārliecinoties par pretendenta kvalifikāciju, vai ļaunprātīgi izmantojuši dienesta stāvokli, apzināti izvēloties kandidātu, kurš neatbilst likuma prasībām. Ar šādu NEPLP rīcību tiek pārkāptas personu un valsts tiesības un likumīgās intereses — tiesiskā paļāvība uz likumu taisnīgu piemērošanu,» pauž LŽA.

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

 

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: Latvijas prokuratūraLTV

Komentāri 4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube