Rīgas 1.slimnīcas krimināllietā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) trešā aizdomās turētā persona ir uzņēmēja Aleksandra Kreicera vadītās būvfirmas “Torenberg” tehniskais direktors Magnuss Kurpuševs, vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Kurpuševu izmeklētāji turot aizdomās par dokumentu viltošanu.

LETA jau ziņoja, ka krimināllietā šonedēļ kopumā tika aizturētas trīs personas. Neskaitot Kurpuševu, aizturēts uzņēmējs Kreicers, kuram cita starpā jau pirms vairākiem gadiem celta apsūdzība tā dēvētajā Bērnu slimnīcas krimināllietā, kā arī Rīgas domes deputāts un Rīgas 1.slimnīcas valdes loceklis Genādijs Sevastjanovs (S), kuru tiesībsargi tur aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pēc “Nekā personīga” rīcībā esošajām ziņām, kratīšana šonedēļ notikusi arī Rīgas 1.slimnīcas valdes locekļa Andreja Pavāra darba kabinetā, taču viņu KNAB neturot aizdomās par jebkādām nelikumībām.

KNAB šonedēļ esot pratināta arī aizturētā Sevastjanova meita Natālija Zlobina, kura ir Rīgas 1.slimnīcas valdes priekšsēdētāja. Viņai KNAB sāktajā krimināllietā esot piemērots liecinieces statuss.

Raidījums arī vēstīja, ka urologa izglītību ieguvušais Sevastjanovs ir zobārstniecības uzņēmumu “Medasko” un “X-Dental” līdzīpašnieks, un saskaņā ar viņa amatpersonas deklarāciju deputāts pērn no “X-Dental” dividendēs saņēmis 106 900 eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā viņš nopelnījis 1.slimnīcā, bet no “Medasko” Sevastjanovs saņēmis arī algu kā konsultants.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas 1.slimnīcas krimināllietā figurējošais uzņēmums “Torensberg”, pēc “Firmas.lv” datiem, dibināts 2006.gadā un tā pamatkapitāls ir 8526 eiro. Kapitālsabiedrība pieder Marijai Kinastei, taču uzņēmuma amatpersonu lokā ir arī Kreicers. 2018.gadā uzņēmums apgrozījis 10,542 miljonus eiro, gadu noslēdzot ar 314 502 eiro peļņu.

Kriminālprocess sākts 5.aprīlī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu.

Krimināllieta saistīta ar aizdomām, ka “Rīgas 1.slimnīcas” amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem, iepriekš ziņoja KNAB.

Latvijas Televīzija (LTV) trešdien ziņoja, ka “Torensberg” Rīgas 1.slimnīcā īstenojis vairākus projektus, tai skaitā slimnīcas 10.korpusā, kur darbojas arī Datortomogrāfijas nodaļa.

Šo nodaļu saistībā ar KNAB interesi uzreiz pēc kratīšanas pieminēja slimnīcas valdes loceklis Pavārs. Slimnīcas mājaslapā atrodami divi viņa minētajam laika posmam atbilstoši iepirkumi par darbiem 10.korpusā – remonti 10 000 un 20 000 eiro vērtībā, un abos uzvarējis SIA “Torensberg”, iepriekš vēstīja LTV.

Abos iepirkuma līgumos kā kontaktpersona norādīts “Torensberg” tehniskais direktors Kurpuševs.

Ziņas avots: LETA.

Saistītās tēmas: KNABRīgas 1.slimnīca

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube