Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir saskatījis padsmit iespējamus fiktīvus konsultantus SIA “Rīgas satiksme”, izriet no biroja priekšnieka Jēkaba Straumes teiktā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma”.

Viņš uzsvēra, ka tagad policijas kompetencē ir skaidrot, vai šī informācija apstiprinās.

Runājot par “Rīgas satiksmes” iepirkumu krimināllietu, Straume norādīja, ka tajā turpinās darbs gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Tai skaitā turpinās darbs pie lietā figurējošās kukuļu summas apzināšanas.

Viņš gan atklāja, ka par lietu ir informēts arī Eiropas Krāpšanas apkarošanas birojs (OLAF), jo tā saistīta ne tikai ar Latvijas un rīdzinieku nodokļu maksātāju naudas izlietošanu, bet arī Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu.

Jau ziņots, ka izvērtējot auditorkompānijas “Ernst&Young” sagatavoto “Rīgas satiksmes” biznesa pārbaudes ziņojumu, KNAB konstatējis, ka tajā ietvertā informācija liecina par iespējamu amatpersonu izdarītu krāpšanu, jo ar dažādiem konsultantiem noslēgtie uzņēmuma līgumi, iespējams, ir fiktīvi.

Ievērojot Kriminālprocesa likumā noteikto institucionālo piekritību, KNAB informāciju par minētajiem faktiem nosūtīja Valsts policijai turpmākai pārbaudei.

Tikmēr Valsts policija šo informāciju jau sākusi vērtēt, aģentūra LETA noskaidroja policijā.

Tāpat vēstīts, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim “Rīgas satiksmes” veiktajiem iepirkumiem – par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro.

Lietā ir septiņi aizdomās turētie – ilggadējais partijas “Gods kalpot Rīgai” biedrs, uzņēmējs Aleksandrs Krjačeks, “Rīgas satiksmes” Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins, bijušais “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens, Čehijas uzņēmuma “Škoda Transportation” amatpersona Vladislavs Kozaks, uzņēmējs Māris Martinsons, uzņēmējs Edgars Teterovskis un viņa dzīvesbiedre.

Ziņas avots: LETA un RītaKafija.lv

Saistītās tēmas: KNABRīgas Satiksme

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube