Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē režisore Ināra Slucka iestudē izrādi Aka, kas top pēc Regīnas Ezeras tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Pirmizrāde gaidāma 29.maijā, informē teātrī, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

Vai nemirstīgā dvēseļu pētnieka Rūdolfa Blaumaņa latviešu sievietēs iekodētais Kristīnes sindroms – nolikt savas baltās dienas un glābt otra dvēseli un dzīvi joprojām ir spēkā? Vairāk nekā 100 gadus pēc Blaumaņa, gandrīz 50 gadus pēc Regīnas Ezeras. Stāsts par Lauru kāda nomaļa ezera krastā, viņas Riču un dakteri Rūdolfu no Rīgas.

«Pārlasot vairākus Regīnas Ezeras darbus, atgriezos pie romāna Aka, un man radās jautājums, kas notiks pēc tam. Kas notiks ar Lauru, ar viņas bērniem, kā pēc šīs vasaras tālāk dzīvos Rūdolfs, vai Vija apprecēs savu Egilu, kad no cietuma atgriezīsies Ričs un vai Alvīne viņu sagaidīs? Jo aiz katra lēmuma, ko mēs pieņemam, stāv cilvēki. Un, pieņemot lēmumu, vai mēs neviļus nekļūstam atbildīgi par citiem? Vai, glābjot vienu cilvēku, mēs reizēm nepazudinām kādu citu? Bet tie ir tikai jautājumi, uz kuriem ne vienmēr ir iespējama tūlītēja atbilde. Un, ja tā tiek atrasta, tad, visticamāk, nāk no katra individuālās pieredzes,» pārdomās dalās izrādes režisore.

 

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

 

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: Latvijas Nacionālais teātris

youtube icon
Abonēt youtube