«Līdz šim Latvija ir pasīvi iesaistījusies klimata politikas īstenošanā. Mums ir radikāli jāmaina pieeja – no valsts, kas negribīgi pieņem citu izlemto, jākļūst par valsti, kas ir viena no klimata politikas galvenajiem virzītājiem Eiropas Savienībā,» neformālajā Eiropadomes sēdē Sibiu, Rumānijā, diskutējot par Eiropas Savienības (ES) stratēģiskajiem mērķiem nākamajiem pieciem gadiem, sacījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

Viņš uzsvēris, ka klimata pārmaiņas ir viens no lielākajiem ES un visas pasaules izaicinājumiem un valstis vienas pašas to atrisināt nespēj, tām ir aktīvi jāsadarbojas un jārīkojas.

«Latvija pievienojas Eiropas Savienības dalībvalstu grupai, kas uzskata, ka Eiropai ir nopietni jāuzrunā klimata pārmaiņas un jāatvēl lielāki resursi šīs globālās problēmas risināšanā. Tā ir arī mūsu iespēja – ar kopējo Eiropas Savienības investīciju palīdzību kohēzijas politikā būtiski pārveidot Latvijas tautsaimniecību, lai tā spētu radīt un piedāvāt dažādus tehnoloģiskus risinājumus un pakalpojumus klimata pārmaiņu novēršanai globālā līmenī,» bilda Kariņš.

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

 

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: Krišjānis Kariņš

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube