Izraēlas pilsētā Telavivā sestdien notikušajā 64.starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzvarējis Nīderlandes pārstāvis Dunkans Lorenss ar balādi “Arcade”. Latvija finālā nebija pārstāvēta.

25 gadus vecais Lorenss 2016.gadā atzina, ka ir biseksuāls, un aicināja uz iecietību un sapratni.

Eirovīzijā otro vietu ieņēma Itālija, bet trešajā vietā palika Krievija.

Igauniju pārstāvošais Zviedrijas dziedātājs Viktors Krons ar kompozīciju “Storm” ierindojās 19.vietā, savukārt Lietuva finālā nebija pārstāvēta.

Konkursa pirmajā pusfinālā cīņai par uzvarētāju titulu kvalificējās mākslinieki no Austrālijas, Baltkrievijas, Čehijas, Grieķijas, Igaunijas, Islandes, Kipras, Sanmarīno, Serbijas un Slovēnijas. Savukārt otrajā pusfinālā ceļazīmi uz finālu izcīnīja dalībnieki no Ziemeļmaķedonijas, Šveices, Dānijas, Zviedrijas, Maltas, Krievijas, Albānijas, Norvēģijas, Nīderlandes un Azerbaidžānas.

Tāpat tradicionāli finālā piedalīsies tā sauktā “Lielā piecnieka” valstis – Lielbritānija, Francija, Itālija, Spānija un Vācija.

Latvijas grupa “Carousel” ar dziesmu “That Night” un Lietuvas dziedātājs Jurijs Vekļenko ar dziesmu “Run With The Lions” nekvalificējās dalībai finālā.

Pagājušajā gadā konkursā uzvarēja Izraēlas dziedātāja Neta Barzilaja. Izraēla konkursā ir uzvarējusi kopumā četras reizes, taču divreiz tā finansiālu problēmu dēļ atteicās no tiesībām rīkot Eirovīziju.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Eirovīzija 2019

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube