Nodibinājuma “Rīgas tūrisma attīstības birojs” (RTAB) valdē netiks iecelta politiska persona, aģentūrai LETA sacīja Rīgas vicemērs, RTAB kapitāldaļu turētājs Vadims Baraņņiks (S).

Viņš norādīja, ka ir sasaucis nodibinājuma akcionāru sapulci, lai lemtu par jaunā valdes locekļa iecelšanu. RTAB dibinātāju balsu sadalījumā 70% pieder Rīgas domei, bet aviosabiedrībai “airBaltic”, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijai un Latvijas Tūrisma aģentu asociācijai – katram 10%.

Patlaban gan vēl nav saskaņots sanāksmes norises laiks, taču Baraņņiks cer šo jautājumu atrisināt jau šonedēļ, lai nodrošinātu RTAB valdes lemtspēju.

To, kurš varētu ieņemt pagaidu valdes locekļa amatu, Baraņņiks komentēt nevēlējās, vien solīja, ka tā nebūs politiska persona.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 5.aprīlī sāka kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

Līdz šim RTAB valdē strādāja Vita Jermoloviča (GKR), domnieks Maksims Tolstojs (S) un Guntars Grīnvalds. Jermolovičai KNAB piemērojis aizliegumu ieņemt amatu, savukārt Tolstojs jau kopš 14.maija nav atgriezies no komandējuma Krievijā un KNAB iesniedzis slimības lapu.

Līdz ar to vienīgais valdes loceklis ir Grīnvalds, kas nozīmē, ka valde nav lemtspējīga.

KNAB 13.maijā veica neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā vairāk nekā desmit kratīšanas dažādās adresēs, kā arī vairākas izņemšanas. Kratīšanas veiktas ne tikai Latvijā, bet paralēli arī Vācijā, Zviedrijā un Spānijā. Kratīšanās izņemts ievērojams apjoms informācijas, datu nesēji, kā arī akcīzes preces bez akcīzes marķējuma.

KNAB izmeklētāju rīcībā esošie fakti liecinot, ka RTAB amatpersonas, iespējams, izšķērdējušas nodibinājuma finanšu līdzekļus lielos apmēros, tajā skaitā, noslēdzot fiktīvus sadarbības līgumus, apmaksājot privātus izdevumus, viltojušas un izmantojušas viltotus dokumentus, nodarbinājušas fiktīvus darbiniekus, kā arī prettiesiski izkrāpušas finanšu līdzekļus lielos apmēros. Sākotnējie aprēķini liecina, ka noziedzīgu darbību rezultātā nodarīti zaudējumi ne mazāk kā 300 000 eiro apmērā, tomēr nodarīto zaudējumu apmērs tiks precizēts, veicot grāmatvedības ekspertīzes.

KNAB iegūtā informācija liecina, ka noziedzīgo nodarījumu pēdas ved uz ārvalstīm, līdz ar to procesa virzītājam bija jānosūta vairāki Eiropas izmeklēšanas rīkojumi, kā arī būs jānosūta vairāki tiesiskās palīdzības lūgumi, kas varot būtiski pagarināt krimināllietas izmeklēšanas laiku.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: RTABVadims Baraņņik

youtube icon
Abonēt youtube