Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret nu jau bijušo AS “Rīgas centrāltirgus” Iepirkumu komisijas vadītāju Vitāliju Litvinu par kukuļņemšanu un kukuļņemšanas mēģinājumu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Neminot amatpersonas vārdu, KNAB aģentūru LETA informēja, ka amatpersonu rosināts apsūdzēt par sešiem noziegumiem, kas paredz atbildību par kukuļņemšanu un trīs kukuļņemšanas mēģinājumiem.

Tāpat rosināts apsūdzēt divas fiziskas personas par kukuļņemšanu, kukuļņemšanas mēģinājumu un kukuļņemšanas atbalstīšanu.

Spriežot pēc KNAB izplatītās infografikas, amatpersona, iespējams, apmaiņā pret kukuļiem nodrošināja tirdzniecības vietu pārdevējiem, apejot noteikto rindas kārtību.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka citā krimināllietā piecas bijušās “Rīgas centrāltirgus” amatpersonas un darbinieki apsūdzēti par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Viens no apsūdzētajiem ir Litvins un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šo lietu turpinās skatīt 27.maijā plkst.11.

“Firmas.lv” pieejamie dati liecina, ka 2017.gadā “Rīgas centrāltirgus” apgrozījums bija 7,02 miljoni eiro, bet zaudējumi – 796 163 eiro. 2016.gadā “Rīgas centrāltirgus” strādājis ar 45 735 eiro peļņu. Pēc tirgus vadītāja Arta Druvinieka iepriekš teiktā, arī 2018.gadā uzņēmums strādājis ar nelielu peļņu.

“Rīgas centrāltirgus” teritorija ir 7,2 hektārus liela, un tajā darbojas pieci vēsturiski paviljoni ar kopējo platību 15 000 kvadrātmetru. Ik dienu tirgu apmeklē aptuveni 60 000 cilvēku.

Ziņas avots: LETA

v

Saistītās tēmas: KNABVitālijs Litvins

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube