Uz dienesta izmeklēšanas laiku no amata atstādināts valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Zemgale” filiāles “Lielbērze” vadītājs Uldis Paukšēns, aģentūrai LETA apstiprināja pats filiāles vadītājs, vienlaikus atklājot, ka paša centra direktors Ilgonis Leišavnieks iesniedzis atlūgumu.

Paukšēns stāstīja, ka pagājušajā trešdienā, 15.maijā, filiālē “Lielbērze” Labklājības ministrija (LM) veica auditu, pēc kura pieņemts lēmums viņu atstādināt no amata uz dienesta izmeklēšanas laiku.

“Lielbērzes” vadītāja pienākumus pagaidām uzdots pildīt “Zemgale” filiāles “Ķīši” vadītājai Baibai Ozolai.

Paukšēns arī zināja teikt, ka atlūgumu uzrakstījis VSAC “Zemgale” direktors Leišavnieks. Viņa pienākumi uzticēti direktora vietniekam un filiāles “Jelgava” vadītājam Gaismonim Žilinskim, kurš aģentūrai LETA nekomentēja izmaiņas iestādes vadībā.

Savukārt LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš informāciju par LM veikto pārbaudi VSAC “Zemgale” un vadības maiņu solīja sniegt trešdien.

Jau ziņots, ka 2015.gada janvārī LM ierosināja kārtējo disciplinārlietu pret “Zemgale” direktoru Leišavnieku. Tolaik tika ziņots, ja šajā lietā atklāsies Leišavnieka vaina, tā var beigties ar viņa atbrīvošanu no amata.

Leišavnieks aģentūrai LETA tolaik skaidroja, ka ierosinātā disciplinārlieta, iespējams, saistīta ar LM konstatētām nepilnībām kļūdainās atskaitēs, kas iestādei jāsniedz. Taču iestāde apgūst jaunu kārtību, un sadarbībā ar kolēģiem kļūdas tikušas novērstas, atskaites pieņemtas, tāpēc Leišavnieks īsti nesaskata pamatu disciplinārlietai, taču tā viņu arī neizbrīna, jo šī jau esot ceturtā disciplinārlieta, tolaik skaidroja centra vadītājs.

Leišavnieks tolaik arī nenoliedza, ka darbā gadās kļūdas, īpaši apgūstot jaunu kārtību vai īstenojot kādu reorganizāciju, bet vienlaikus pauda viedokli, ka “tik kategoriska un intensīva vēršanās pret viņu rada priekšstatu, ka viņa atrašanās amatā, iespējams, kādam traucē”.

Leišavnieks VSAC “Zemgale” direktora pienākumus sāka pildīt 2013.gada 4.februārī.

VSAC “Zemgale” ir LM padotībā esoša iestāde, kas apvieno sešas sociālās aprūpes centra filiāles – “Zemgale”, “Ziedkalne”, “Īle”, “Kauguri”, “Iecava” un “Ķīši”. Visos šajos aprūpes centros dzīvo cilvēki ar pirmās un otrās grupas invaliditāti – kopumā 937 cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Labklājības ministrijaUldis Paukšēns

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube