Trešdien, 5.jūnijā, plkst.14 Latvijas Kara muzejā notiks seminārs “Ceļā uz jauno Valsts aizsardzības koncepciju”, kuru atklās aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), aģentūrai LETA pavēstīja Aizsardzības ministrijas (AM) pārstāve Vita Briže.

Seminārs paredzēts kā pirmais vairāku diskusiju ciklā. Tajā savu redzējumu par prioritātēm jaunajā Valsts aizsardzības koncepcijā izklāstīs Saeimas frakciju pārstāvji. Diskusiju vadīs Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošie pētnieki – Ieva Bērziņa un Toms Rostoks.

Ministrijā skaidroja, ka Nacionālās drošības likuma 29.pants nosaka, ka Valsts aizsardzības koncepciju sagatavo Aizsardzības ministrija. Šobrīd Aizsardzības ministrija ir uzsākusi jaunas Valsts aizsardzības koncepcijas izstrādi.

Briže norādīja, ka seminārs aizsāks plašāku diskusiju ciklu, kura mērķis ir jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas izstrāde. To organizē Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs sadarbībā ar AM. Lai izstrādātu pašreizējo Valsts aizsardzības koncepciju, vairākas šādas diskusijas tika rīkotas Latvijas reģionos.

Valsts aizsardzības koncepcija ir galvenais aizsardzības nozares plānošanas dokuments, kuru izstrādā, balstoties uz Nacionālo drošības koncepciju un Militāro draudu analīzi. Valsts aizsardzības koncepcija paredz pasākumus valsts aizsardzības nodrošināšanai miera, valsts apdraudējuma un kara laikā. Koncepcija definē valsts aizsardzības stratēģiskos pamatprincipus un nosaka galvenos soļus, lai stiprinātu valsts aizsardzību un attīstītu nacionālās spējas.

Dalībai seminārā var pieteikties līdz 4.jūnija plkst.12 interneta vietnē “https://aptauja.mod.gov.lv/index.php/163674?lang=lv”. Dalība seminārā iespējama tikai ar iepriekšējo reģistrēšanos.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Aizsardzības ministrijaArtis Pabriks

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube