Vairāki aktīvi Rīgas iedzīvotāji sākuši akciju Krišjāņa Barona ielā esošo apstādījumu saglabāšanai, paužot gatavību personīgi uzņemties rūpes par puķu podu stādījumiem, aģentūrai LETA pastāstīja biedrības “Pilsēta cilvēkiem” aktīvists Māris Jonovs.

Vairāki iedzīvotāji sociālajos tīklos ievietojuši fotogrāfijas pie kāda no Barona ielā esošajiem puķu podiem, tādējādi paužot gatavību ierīkot un kopt konkrētu puķu podu pašrocīgi. Pēc Jonova teiktā, šādā veidā iedzīvotāji vēlas pievērst pašvaldības uzmanību, rosinot meklēt līdzekļus apstādījumu saglabāšanai.

“Daudzi puķu podi aizsedz neglītas stāvvietas un krustojumus padara kaut cik cilvēcīgus. Protams, tas ir absurdi, ka iedzīvotājiem pašiem jādara tas, par ko viņi ar saviem nodokļiem jau ir samaksājuši, bet, ja reiz pašvaldība nevar pildīt savus pienākumus, esam gatavi to darīt,” pauda Jonovs.

Palīgā aktīvistiem devies arī Rīgas domes deputāts Andris Bačkurs (LA), kurš, kopā ar aktīvistu grupām “Par kokiem Rīgā” un “Pilsēta cilvēkiem” sācis parakstu vākšanu, rosinot Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam meklēt risinājumus apstādījumu saglabāšanai.

Partijas “Latvijas attīstībai” pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka Rīgas domes deputāti vāc parakstus Krišjāņa Barona ielas puķu apstādījumu saglabāšanai un rosinās nepieciešamos finanšu līdzekļus rast Rīgas domes rezerves fondā.

Partijas frakcijas vadītājs Viesturs Zeps rosina sasaukt Finanšu un administrācijas lietu komitejas ārkārtas sēdi, lai nekavējoties atrisinātu problēmu ar puķu podu laistīšanai nepieciešamo finanšu līdzekļu trūkumu, piešķirot naudu no Rīgas domes rezerves fonda.

“Barona ielas puķu podu krīze uzskatāmi iezīmē vienkāršas plānošanas trūkumu Rīgas domes darbībā. Finansējums tiek pieprasīts, tad tiek piešķirts, tad tiek noraidīts – viena objekta apsaimniekošanā iesaistītas vairākas domes institūcijas, kur katra vairās no atbildības un nestrādā kopā. Esmu spiests rosināt ārkārtas Finanšu komitejas sēdi, lai rastu iespēju piešķirt Mājokļu un vides departamentam papildus 30 000 eiro no rezerves fonda līdzekļiem situācijas atrisināšanai,” sacīja Zeps.

Kā ziņots, finanšu trūkuma dēļ Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja lēmusi tuvākajā laikā no Krišjāņa Barona ielas aizvākt tajā esošos puķu stādījumus.

Puķu podos esošie stādījumi tiks atdoti SIA “Rīgas meži”, kuri tos iestādīs tajos galvaspilsētas dārzos un parkos, kuros tiem būs piemērotāki augšanas apstākļi.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Krišjāņa Barona iela

Komentāri 7

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube