Pašvaldības dibinātā nodibinājuma “Riga.lv” valde nolēmusi sākt tā likvidāciju, trešdien žurnālistiem paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR).

Lēmums par nodibinājuma likvidēšanu pieņemts pēc mēra sarunām ar “Riga.lv” valdi.

Paralēli domes Sabiedrisko attiecību nodaļai uzdots izstrādāt plānu, kā tiks organizēts darbs turpmāk – komunikācija ar sabiedrību , žurnālistiem un tamlīdzīgi, skaidroja Turlais.

“Riga.lv” dibināts 2013.gadā un tā valdē strādā Ģirts Dripe un Andris Konošonoks.

“Firmas.lv” pieejamie dati liecina, ka uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 1,96 miljoni eiro, bet peļņa – 697 106 eiro. Uzņēmumā strādā 18 darbinieki.

Šogad no pašvaldības budžeta nodibinājumam tika atvēlēta 1,77 miljonus eiro liela dotācija.

Kā ziņots, likvidēt šo nodibinājumu vairākkārt rosinājusi Rīgas domes opozīcija.

Tāpat vēstīts par Valsts kontroles (VK) revīzijā secināto, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Revīzijā VK galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem – “Rīgas Tūrisma Attīstības birojs” (RTAB) un “Riga.lv”.

Revidenti secinājuši, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.

Pētot nodibinājumu “Riga.lv”, VK revidenti konstatējuši, ka iepriekšējo trīs gadu laikā pašvaldība piešķīrusi tam dotāciju vairāk nekā četru miljonu eiro apmērā. Kaut arī statūti nosaka pašvaldībai pienākumu apstiprināt nodibinājuma “Riga.lv” budžetu, ne 2016., ne 2017., ne 2018.gadā tas neesot darīts. Turklāt “Riga.lv” finanšu atskaitēs esot uzrādīti nepatiesi finanšu dati.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: "Riga.lv"Dainis Turlais (GKR)

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube