Šovakar XXII starptautiskā džeza mūzikas festivāla “Saulkrasti Jazz Festival 2019” ikvakara koncertā uzstāsies mūziķi no ASV Nebraskas Universitātes Omahā (UNO), grupa no Ungārijas “Silhoiette” kopā ar perkusionistu, vokālistu un komponistu no ASV “Vinx” un Latvijas džezfanka grupa “Very Cool People” kopā ar viesmāksliniekiem – reperiem Edavārdi un ansi, kā arī džeza un soula mūzikas dziedātāju Kristīni Prauliņu, aģentūru LETA festivāla organizatori.

Šovakar plkst.19 koncertu uz brīvdabas skatuves atpūtas kompleksā “Minhauzena Unda” atklās UNO “Jazz Combo I”, kura sastāvā līdz ar talantīgiem studentiem muzicē arī pasniedzēji – trombonists Pīts Madsens un saksofonists Darens Petits. Viņu izpildījumā dzirdama tikai pašu dalībnieku radīta un aranžēta mūzika. “Jazz Combo I” ir uzstājies daudzviet pasaulē un izcīnījis godalgas vairākos kompozīcijas un improvizācijas konkursos, piemēram, Ziemeļu Teksasas štata džeza festivālā, Ziemeļu Kolorādo universitātes džeza festivālā, Kanzasas universitātes džeza festivālā, Starptautiskajā džeza mūzikas pedagogu reģionālajā konferencē Čikāgā, kā arī “Great Plains” džeza festivālā.

Pēc viņiem uzstāsies grupa no Ungārijas “Silhoiette” kopā ar perkusionistu, vokālistu un komponistu no ASV “Vinx”. Grupas dibinātājs, vadītājs un komponists ir viens no pieprasītākajiem ungāru bundziniekiem Silārds Banai. “Vinx” ir dziedātājs, perkusionists un komponists, kurš piedalījies ierakstos un koncertējis ar daudzām mūzikas industrijas zvaigznēm – Stīviju Vonderu, Stingu, Tomu Džonsu u.c. Šobrīd viņš ir pasniedzējs vienā no prestižākajām džeza un popmūzikas izglītības iestādēm pasaulē – Bērklijas mūzikas koledžā, Bostonā, ASV. “Silhouette” un “Vinx” stils ir Ziemeļamerikas un Eiropas kultūru sajaukums. Viņu mūzika veidojusies džeza, popa, soula, “Chill Out” un “R’n’B” mūzikas ietekmē.

Saistītās tēmas: Saulkrastu džeza festivāls

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube