Vakar, ķerot par autozādzību meklētu vīrieti, policija viņa virzienā raidījusi vismaz 15 šāvienus, komentējot trešdien vakarā notikušo pakaļdzīšanos, kuras laikā cietuši vairāki policisti, šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

2016.gadā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa bēguļojošajam vīrietim bija piemērojusi divu gadu cietumsodu par auto zādzību. Viņam tika noteikts apcietinājums, un viņš atradās meklēšanā.

Jaunākā informācija liecina, ka kopumā zagļa vajāšanas laikā cietuši četri policisti, no kuriem smagāk cietis likumsargs, kurš braucis uz motocikla. Viņam ir lauzta kāja un, iespējams, arī atslēgas kauls.

Tāpat bēgšanas laikā šoferis uzbrauca kādas iedzīvotājas automašīnai, kurā tobrīd atradās sieviete un bērns. Viņi guva nelielas traumas.

Sozinovs pastāstīja, ka bēgšanas laikā autovadītājs uzņēmis milzīgu ātrumu, traucoties ar vairāk nekā 200 kilometrus stundā lielu ātrumu. Kopumā bēgļa apturēšanas gaitā policisti viņa automašīnas virzienā raidīja vismaz 15 šāvienus.

Tāpat Sozinovs apliecināja, ka bēgļa automašīnā atrasti antiradari un GPS slāpētājs, ko parasti izmanto autozādzību pastrādāšanai.

Kā ziņots, vakar ap plkst.19 Rīgā, Maskavas un Turgeņeva ielu apkaimē, kādas “Audi” markas automašīnas vadītājs nepakļāvās VP prasībai apturēt transportlīdzekli un turpināja kustību. VP sāka pakaļdzīšanos agresīvajam autovadītājam, kurš, nepakļaudamies VP prasībām, turpinājis vadīt transportlīdzekli satiksmes dalībniekiem bīstamā veidā.

Sozinovs Latvijas Televīzijā stāstīja, ka bēgošais autovadītājs taranējis ceļu policijas ekipāžu, kas viņam sekojusi. Turpmākās bēgšanas laikā bēglis ar “Audi” apskādējis vēl vairākus transporta līdzekļus, tostarp policijas transportu.

Pakaļdzīšanās laikā, lai apturētu agresīvo autovadītāju, piesaistīti papildspēki, tostarp no Rīgas pašvaldības policijas (RPP). Kā novēroja aģentūra LETA, pakaļdzīšanās laikā Maskavas ielā viena Rīgas pašvaldības policijas ekipāža avarēja. Pakaļdzīšanās laikā avarējušajā RPP ekipāžā cietuši divi pašvaldības policijas darbinieki, kuri ir hospitalizēti.

Pakaļdzīšanās turpinājās līdz Ogrei, kur, lai apturētu bīstamo autovadītāju, policija pielietoja šaujamieročus.

Pēc bēgļa aizturēšanas tika konstatēts, ka likumpārkāpējs ir ticis sašauts. Persona nogādāta medicīnas iestādē palīdzības sniegšanai. Pēc policijas sniegtās informācijas, esot aizdomas, ka bēglis bijis apreibinošo vielu ietekmē.

Policija ir noskaidrojusi bēgļa personību – tas ir kāds 1980.gadā dzimis vīrietis, kurš bijis meklēšanā par mantiska rakstura noziegumiem.

Pakaļdzīšanās laikā cietis vismaz viens VP policists, kurš braucis ar motociklu un arī nogādāts medicīnas iestādē palīdzības saņemšanai.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka ceļu policistam neesot dzīvībai bīstamu traumu, bet pats bēglis esot cietis smagāk.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Ceļu policijaValsts Policija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube