Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) prasīs no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) risinājumu saistībā ar Latvijas Radio un sabiedrisko mediju kopumā problēmām, aģentūrai LETA teica politiķis.

Ar attiecīgu vēstuli NEPLP Kaimiņš plāno vērsties pirmdien un prasīs uz to atbildēt divu nedēļu laikā. Līdzīgu vēstuli paredzēts nosūtīt Latvijas Radio valdei.

Vaicāts par to, vai varētu tikt lemts par NEPLP locekļu atbrīvošanu no amata, Kaimiņš atbildēja, ka pašlaik attiecībā uz NEPLP ieņem neitrālu pozīciju, jo vēlas uzklausīt visu pušu viedokli par publiski izskanējušajām problēmām.

Komisijas priekšsēdētājs norādīja uz to, ka ir daudz apspriežamo jautājumu, tajā skaitā Latvijas Radio Ziņu dienesta un Latvijas Radio 2 kanāla norādītās problēmas, Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) pozīcija, kā arī problēma, ka Latgalē ir plaši pieejami Kremļa propagandas mediji.

Kaimiņš akcentēja, ka primāri atbildes sagaidīs no NEPLP vadītājas Daces Ķezberes.

Kā ziņots, Saeimas deputāte, Cilvēktiesību komisijas sekretāre Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) uzskata, ka, ņemot vērā izveidojušos kritisko situāciju, NEPLP būtu jāatlaiž.

Jau vēstīts, ka LŽA vērsusies Saeimā, pieprasot no amatiem atbrīvot NEPLP locekļus. Saeimai tiek lūgts neatliekami savā darbakārtībā iekļaut jautājumu par NEPLP locekļu darba vērtēšanu, aģentūra LETA noskaidroja organizācijā. Vienlaikus organizācija lūdz Saeimu nekavējoties izstrādāt un ieviest jaunu sabiedrisko mediju pārvaldības modeli.

LŽA uzskata, ka pašreizējais NEPLP sastāvs nav pietiekami kompetents, atbildīgs un vērsts uz konstruktīvu sadarbību mediju vides jautājumu risināšanai. NEPLP ir izveidojies konflikts ar lielāko daļu pārraugāmās nozares dalībnieku un nav redzamas pazīmes, ka situācija tiktu labota.

NEPLP ir zaudējusi mediju organizāciju un to darbinieku uzticību, uzsvērts Saeimai adresētajā iesniegumā, piebilstot, ka par vairāku NEPLP locekļu darbības atbilstību reputācijas prasībām izteiktas pamatotas šaubas.

Latvijas Radio 2017.gadā ir izteicis neuzticību NEPLP loceklim Ivaram Āboliņam saistībā ar sasteigtiem sabiedriskā pasūtījuma un radio kanālu formātu grozījumiem. Žurnālisti pārmeta Āboliņam redakcijas autonomijas pārkāpšanu un radio Ziņu dienesta reputācijas graušanu. Izteiktā neuzticība nav atsaukta, atgādināts iesniegumā.

LŽA tāpat uzsvēra, ka NEPLP 2018.gada nogalē bez pietiekama pamatojuma atbrīvoja no darba Latvijas Televīzijas (LTV) valdi. Iesniegumā norādīts arī uz vairākām citām problēmām ar NEPLP.

NEPLP loceklis Patriks Grīva aģentūrai LETA sacīja, ka LŽA rīcība nav nekas jauns, jo “asociācija nemitīgi ir kritizējusi padomes darbu un izmantojusi visus līdzekļus, lai diskreditētu to”. “Personīgi es priecātos par konstruktīvu kritiku, bet patlaban asociācijas apgalvojumi par to neliecina,” uzskata Grīva, piebilstot, ka NEPLP turpinās darbu kā iepriekš līdz Saeima lems pretēji.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Artuss KaimiņšNEPLP

Komentāri 6

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube