Līdz šā gada jūnija beigām vēl nebija apmainītas latu monētas un banknotes 86,9 miljonu latu (123,6 miljonu eiro) vērtībā, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Viņš informēja, ka līdz 2019.gada jūnija beigām no apgrozības izņemti 39% latu monētu 28 miljonu latu (39,8 miljonu eiro) vērtībā un 96% latu banknošu 939 miljonu latu (1,336 miljardu eiro) vērtībā. No apgrozības kopumā izņemti 147 miljoni monētu un 47 miljoni banknošu.

Jūnija beigās vēl nebija apmainīti 341,4 miljoni monētu, kas svara izteiksmē ir 783 tonnas. No monētām visvairāk neapmainīto vidū joprojām ir mazo nominālu – viena un divu – santīmu monētas, proti, kopumā 240 miljoni gabalu. Neapmainīto viena lata monētu, ieskaitot īpašos vienlatniekus, ir 24,1 miljons gabalu.

Savukārt no banknotēm neapmainītas visvairāk ir piecu latu un 20 latu banknotes – attiecīgi 1,7 miljoni un 809 tūkstoš banknošu.

Latvijas Banka lata naudaszīmes pret eiro pēc oficiālā pārejas kursa un bez komisijas maksas mainīs mūžīgi. Pret eiro tiek mainītas arī bojātas lata banknotes un monētas, ja vien tās atbilst apmaiņas nosacījumiem, piemēram, no banknotes ir saglabājusies vairāk nekā puse, bet monētas nav apzināti bojātas, piemēram, veidojot rotaslietas utml.

Jau vēstīts, ka Latvija 2014.gada 1.janvārī iestājās eiro zonā.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Lati

Komentāri 9

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube