Meklējot efektīvāku instrumentu zobārstu piesaistīšanai Daugavpilij, pilsētas dome atbalstījusi grozījumus saistošajos noteikumos par stipendiju piešķiršanas kārtību, paredzot studiju maksas segšanu topošajiem speciālistiem, aģentūra LETA uzzināja domē.

Līdz šim Daugavpilī darbojās programma, saskaņā ar kuru ceturtā un piektā kursa studenti-zobārsti varēja pieteikties pašvaldības stipendijai līdz 350 eiro. Pēc izglītības pabeigšanas stipendiāti apņēmās strādāt Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā pilnus piecus gadus. Bet pašvaldība novērojusi, ka praksē daudziem studentiem jau ir bijis darbs un viņi nebija ieinteresēti Daugavpils domes piedāvājumā.

Jaunie grozījumi paredz iespēju pilnīgi segt izglītības izdevumus, kuru summa nepārsniedz 12 000 eiro. Pieteikties šai programmai var pat pirmā kursa studenti. Savukārt topošais zobārsts apņemas nākamos desmit gadus strādāt Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā pilnu darba slodzi. Turklāt puse no sava darba laika viņam jāvelta bērnu zobārstniecībai.

Pēc piektā kursa bijušajam studentam jāinformē Daugavpils dome par izglītības pabeigšanu un divu mēnešu laikā jāslēdz darba līgums ar poliklīniku.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Daugavpilszobārsts

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube