Starptautiskais pasažieru pārvadātājs “Lux Express” vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lūdzot izmeklēt Autotransporta direkcijas darbinieku iespējami nelikumīgu rīcību un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Uz izmeklēšanas laiku “Lux Express” lūdz satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP) no amata atstādināt Autotransporta direkcija valdes priekšsēdētāju Kristiānu Godiņu.

“Tiesībsargājošai iestādei esam nosūtījuši informāciju par pierādījumiem, ka Autotransporta direkcija darbinieki ir organizējuši vai bijuši iesaistīti organizēšanā provokācijā pret “Lux Express”. Godiņš ir publiski atzinis, ka gatavo vēstuli Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijai, ar kuru prasīs anulēt “Lux Express” atļauju maršrutā Tallina-Rīga-Birži. Lai gan pēdējā mēneša laikā mums ir bijušas pārbaudes pastiprinātā intensitātē, pārkāpumi nav konstatēti, līdz ar to mūs satrauc situācija, kurā nozares politikas īstenotājs ar neētiskām metodēm mēģina darīt visu iespējamo, lai apturētu jaunos “Lux Express” maršrutus, kā arī negatīvi ietekmētu uzņēmuma reputāciju Latvijā,” norādīja “Lux Express Latvija” valdes priekšsēdētājs Janno Ritsbergs.

“Lux Express” vadība uzskata, ka šāda rīcība rada nopietnu aizdomu ēnu pār Autotransporta direkcija vadības nespēju nodrošināt objektīvu tirgus pārraudzību un savu tiešo pienākumu veikšanu.

“Autotransporta direkcija ir definējusi, ka tās misija ir nodrošināt vienlīdzīgas iespējas un apstākļus visiem pārvadātājiem. Direkcijas darbiniekiem pašiem mēģinot radīt diskutablas situācijas “Lux Express” licences anulēšanai, rodas sajūta, ka tiek strādāts konkrētu tirgus dalībnieku interesēs. Mēs zinām, ka Latvijā iekšzemes pārvadājumu tirgus vēsturiski ir bijis ļoti politizēts, līdz ar to ministru lūdzām uz izmeklēšanas laiku atstādināt direkcijas vadītāju, jo atbilstoši Krimināllikumam šādas darbības var klasificēt kā dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu,” norādīja Ritsbergs.

Vienlaikus “Lux Express”” tiesībsargājošo iestādi ir lūdzis veikt izmeklēšanu par to, vai Autotransporta direkcijas darbinieki provokāciju ir organizējuši, saskaņojot darbības ar citiem tirgus dalībniekiem.

Jau ziņots, ka “Lux Express” no 19.jūnija sācis regulārus pasažieru pārvadājumus ar autobusiem maršrutā Rīga-Birži-Daugavpils, kura izveidē uzņēmums investējis vienu miljonu eiro. Pārvadājumus uzņēmums plāno nodrošināt ar pilnīgi jauniem autobusiem.

“Mēs atradām iespēju savienot Rīgu un Daugavpili ar divu starpvalstu reisu palīdzību,” sacīja Ritsbergs, norādot, ka pasažieru interese par braucienu starp abām pilsētām ir liela.

Reisam tiek izmantoti divi jūnijā atklāti autobusu maršruti – Tallina-Rīga-Birži un Birži-Daugavpils.

Savukārt Autotransporta direkcija uzskata, ka šis maršruts ir nelegāls, jo “Lux Express” nav izsniegta atļauja pārvadājumiem maršrutā Rīga-Daugavpils.

“Lux Express Latvia” pērn strādāja ar 2,136 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,7% vairāk nekā gadu iepriekš, un peļņa bija 24 544 eiro, kas ir pieaugums 46,5 reizes, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums dibināts 1994.gadā un tā pamatkapitāls ir 193 404 eiro. “Lux Express Latvia” pieder Igaunijā reģistrētam uzņēmumam “Lux Express Estonia”.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: KNABLux Express

Komentāri 2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube