Aivara Lemberga lietā tiesa vairākkārt ir konstatējusi pārkāpumus – gan klaju necieņu pret tiesnešiem, gan apzinātu debašu vilcināšanu. Tiesai nevajadzētu uzlikt naudassodu personai, kura var to nomaksāt, «aci nepamirkšķinot», bet gan apcietinājumu vismaz uz diennakti. Šāda piespiestā procesuālā sankcija mazinātu iespēju vilcināt kriminālprocesu, intervijā BNN komentē smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga lietas prokurors Juris Juriss, raksta ziņu portāls Baltic News Network (BNN).

Diennakts aiz restēm?

Juriss uzsver, ka Kriminālprocesa likumā esošās soda sankcijas nav gana efektīvas. Proti, cilvēkiem ar «bieziem makiem» ir izdevīgi samaksāt sodu, nevis kā citādi uzņemties atbildību par klaju necieņu pret tiesu. Tikmēr, ja procesuālās sankcijas tiktu efektivizētas, piemēram, ar brīvības atņemšanu – tas palīdzētu procesu virzīt, jo apsūdzētā puse, visticamāk, nevēlētos pavadīt diennakti aiz restēm.

«Protams, noteikti jābūt gradācijai, kāda veida procesuālās sankcijas uz kāda veida pārkāpumiem attiecas. Piemēram, par klaju necieņu pret tiesu vai apzinātu kriminālprocesa vilcināšanu,» komentē prokurors.

 Lemberga «uzvedums» tiesā var atlikt kriminālprocesa izskatīšanu vēl uz pusgadu

Pilnu rakstu varat lasīt ŠEIT- BNN mājāslapa.

 

Ziņas avots: BNN

Saistītās tēmas: Aivars Lembergs

Komentāri 4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube