Līdzšinējās bankas “Citadele” valdes locekles Santas Purgailes iecelšana Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājas amatā noslēgs vienu no valdības pieteiktā finanšu sektora “kapitālā remonta” posmiem, pirmdien pēc tikšanās ar Purgauli žurnālistiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš stāstīja, ka valdība iepriekš ierosināja veikt tā dēvēto finanšu sektora “kapitālo remontu”, kas līdz ar Purgailes apstiprināšanu FKTK vadītājas amatā noslēgs vienu posmu.

“Protams, ne viss ir izdarīts, tomēr mums būs ne tikai jauns FKTK likums un jaunas pilnvaras, bet arī potenciāli jauna vadītāja, kura varētu pārņemt grožus un virzīties uz priekšu,” sacīja premjers.

Kariņš uzsvēra, ka viņš pilnībā uzticas FKTK vadītāja amata atlases komisijai, līdz ar to premjers pauda uzticību arī banku uzrauga vadītājas amatam virzītajai Purgailei.

Purgailes kandidatūra FKTK vadītāja amatam šodien tiks pārrunāta arī koalīciju veidojošajā sadarbības padomē, lai pēc iespējas drīzāk par šo jautājumu varētu lemt valdība, bet gala lēmumu pieņemtu Saeima.

Kariņš atzina, ka viņš neredz nevienu iemeslu tam, lai valdība neatbalstītu Purgaili FKTK vadītājas amatā. “Purgaile amatam tika izvēlēta bez politiķu iesaistes, to izdarīja profesionāļi. Izvēle tika balstīta uz profesionāliem kritērijiem. Un tas ir veids, kādā jāatlasa padomes locekļi valsts uzņēmumu kapitālsabiedrībās,” teica Kariņš.

Purgaile atzina, ka šodien ar premjeru tika pārrunāta virkne jautājumu, tostarp arī valdības redzējums par uzņēmējdarbības vidi un galvenajiem FKTK vadītāja uzdevumiem.

“Man ir svarīgi saņemt visu iesaistīto pušu atbalstu. Esmu gatava sadarboties un atbildēt uz visiem jautājumiem, lai Saeima varētu veiksmīgi veikt izvēli,” sacīja Purgaile.

Iepriekš izskanējis, ka Purgaile viena no divu FKTK padomes locekļu amatiem vēlētos redzēt FKTK pagaidu vadītāju Kristīni Černaju-Mežmali. Vaicāta par otru FKTK padomes locekļa iespējamo pretendentu, Purgaile atzina, ka viņai ir padomā kandidāts, tomēr pirms tam jāsagaida viņas apstiprināšana amatā.

“Pēc tam ar Latvijas Bankas padomes pārstāvjiem un finanšu ministru pārrunāšu savu redzējumu par atlikušo divu FKTK padomes locekļu amatiem,” piebilda Purgaile.

LETA jau vēstīja, ka konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu izvēlēta Purgaile.

Viņas kandidatūra tiks virzīta apstiprināšanai Ministru kabinetā, taču gala lēmums par iecelšanu amatā būs jāpieņem Saeimai.

Purgaile kopš 2012.gada strādā bankā “Citadele”. Sākotnēji viņa bija biznesa attīstības direktore, bet vēlāk – no 2017.gada – korporatīvo klientu apkalpošanas direktore. Purgaile ir arī bankas “Citadele” valdes locekle. Kopš 2017.gada potenciālā FKTK padomes priekšsēdētāja ir arī Latvijas Finanšu asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja. Iepriekš Purgailes darbavieta bija “SEB banka”, kur viņa no 2009. līdz 2012.gadam vadīja privātbaņķieru biznesu Latvijā un Baltijā, savukārt vēl pirms tam viņa vadīja Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi.

Purgaile ir ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Viņa apguvusi arī vadības prasmju programma Vallenbergas institūtā (Wallenberg Institute) Zviedrijā. Purgaile teicami pārvalda angļu un krievu valodu.

Tāpat ziņots, ka Saeima šogad 8.jūlijā FKTK vadībā uz laiku iecēla FKTK Uzraudzības departamenta Monetāro finanšu iestāžu darbības analīzes daļas vadītāju Kristīni Černaju-Mežmali.

Pirms lēmuma par viņas iecelšanu amatā Saeimas vairākums balsoja par atlūgumus iesniegušo FKTK priekšsēdētāja Pētera Putniņa un FKTK priekšsēdētāja vietnieces Guntas Razānes atbrīvošanu no amata. FKTK priekšsēdētājs Putniņš un viņa vietniece Razāne 4.jūlijā iesniedza atlūgumus.

Ziņas avots: LETA

Saistītās tēmas: Krišjānis Kariņš

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube